Prace na Zatorzu potrwają do czerwca

Prace na Zatorzu (fot. facebook/MirosławPobłocki)
Tczew - Prace na Zatorzu potrwają do czerwca

zobacz galerię zdjęć: 3
W połowie czerwca mają zakończyć się prace remontowe na osiedlu Zatorze. Roboty opóźniły się ze względu na wcześniejsze postępowanie w Krajowej Izbie Odwoławczej oraz niemożność prowadzenia prac z powodu srogiej zimy. W tym roku ma być ogłoszony przetarg na dalszą rewitalizację Zatorza.

Inwestycję o kilka miesięcy opóźniło postępowanie w Krajowej Izbie Odwoławczej. Zgodnie z zaleceniami KIO, powtórzono ocenę ofert przetargowych. W wyniku ponownej oceny ofert, za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy EUROVIA, która wykona zadanie za blisko 6,3 mln zł. Prace miały rozpocząć się w październiku, ale nie ruszyły - Zakład Usług Komunalnych - Miejski Zarząd Dróg w Tczewie jako jednostka realizująca zadanie przebudowy ulic osiedla Zatorze oczekiwała na ostatni dokument formalny. Tym dokumentem była Decyzja Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zezwalająca na prowadzenie ścisłego nadzoru archeologicznego. Ostatecznie roboty ruszyły w połowie listopada. Potem trzeba było je wstrzymać ze względu na zimę.

- Trwa I etap inwestycji na os. Zatorze. Wykonawca działa na ulicach Młyńskiej, Półwiejskiej, Wilczej i Prostej. Projekt związany jest z poprawą stanu ulic, wymianą oświetlenia, instalacji podziemnych, a także objęciem osiedla systemem kamer. Tam, gdzie instalacje podziemne zostały przebudowane, zaczynają się roboty drogowe, kładzione są pierwsze warstwy konstrukcyjne nawierzchni. Prace mają się zakończyć w połowie roku, a potem kolejny etap... - informuje na facebooku prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki.


Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na kolejny etap rewitalizacji tczewskiego Zatorza. Całość jest wsparta unijnym dofinansowaniem.


Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA