Pili sok z cytryny i turlali wełnę

Młodzież spróbowała soku z cytryny (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Pili sok z cytryny i turlali wełnę
Pierwsze dni w nowej szkole mogą być bardzo stresujące. Dlatego, aby ułatwić młodzieży aklimatyzację, tczewskie szkoły już tradycyjnie organizują otrzęsiny dla przestraszonych "pierwszaków". Ostatnio swój chrzest przeżyli uczniowie tczewskiego "ekonomika", którzy od tej pory mogą się czuć pełnoprawnymi członkami braci szkolnej.

W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół Ekonomicznych na ucznia pasowano 190 uczniów. Nie zabrakło tradycyjnych zabaw i konkursów. "Pierwszaki" ubrane były w ekstrawaganckie, nadzwyczaj pomysłowe różnokolorowe stroje. Najzabawniej zaprezentował się wychowawca klasy IG przebrany za "blond-piękność" w goglach i rybaczkach. Nieopisaną wesołość wywołała już pierwsza konkurencja - turlanie nosem kłębka wełny do wyznaczonego miejsca w wykonaniu par w pozycji tzw. taczek. Salwami śmiechu przyjęto również następne konkurencje - wypicie kwasku cytrynowego z miseczki bez pomocy rąk oraz próbę wytłumaczenia się ze spóźnienia na randkę z przystojnym czarnoskórym z zabójczym afro na głowie. Wybierano też najzabawniejszego kociaka, oceniano stroje rywalizujących zespołów i punktowano najlepiej tańczące pary. Surowe jury pod przewodnictwem wicedyrektor szkoły, Barbary Antoniuk, wnikliwie oceniało popisy rozbestwionych kociaków. Bezkonkurencyjna okazała się klasa IG, zdobywając zasłużenie I miejsce. Wychowawca Piotr Popielarczyk może być dumny ze swoich wychowanków. Dobrze zaprezentowały się również klasy Ieb i Iea (II i III miejsce). Imprezę przygotował i z matematyczną precyzją pokierował Andrzej Grzenkowski.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • uczeń III klasy ZSE_gość

  16.10.2009, 20:40

  jeszcze pożałują koty gdzie przyśli.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx9 
 • brt_gość

  16.10.2009, 22:00

  -. -

  *przyszli ;]

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx3 
 • eko_gość

  17.10.2009, 12:36

  HOHOHO. Boimy się, na prawdę :D

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx5 
 • rudy_gość

  17.10.2009, 19:39

  Nie macie się bac. Bedziecie zalowac. PS - powinno się skreślać z listy uczniów wszystkich, którzy popełniają błędy typu "na prawdę"...

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx6.xx0 
 • maka_gość

  18.10.2009, 13:48

  tylko na takim zadupiu jak tczew mozna organizowac takie cos... uczeszczalem do szkoly w 3miescie i tam nie bylo naprawde zadnego stresu zwiazanego z rozpoczeciem nauki w nowej szkole,atmosfera byla mila a za takie "rozrywki" w stylu otrzesin grozilo wyrzucenie ze szkoly.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx1 
 • yyy- I kl_gość

  18.10.2009, 15:16

  otrzęsiny w Ekonomiku to była fajna zabawa a nie stres! wszyscy się pośmialiśmy i było fajnie. Więc nie wiem o jakich otrzęsinach ty myślisz ale widocznie to co Cię spotkało nie ma nic wspólnego z tym jak my sie bawiliśmy. P.S. Czemu będziemy żałować? na razie jest ok!

  Odpowiedz
  IP: 83.16.xx5.xx2 
 • k_gość

  05.01.2010, 15:40

  otrzęsiny

  Dobry pomysł! Fajnie, że z kocenia robi się zabawę, a nie znęcanie nad przestraszonymi pierwszoklasistami ;)

  Odpowiedz
  IP: 87.204.xx6.xxx 
 • pp_gość

  14.06.2011, 01:43

  do "maka"

  Komentarze twojego typu mnie rozbrajają! Skoro uważasz ,że takie imprezy są tylko na zadupiu ,to ja powiem ,że twoja szkoła musi być bardzo sztywna! Ludzie w naszej szkole nie tylko się uczą ,ale i dobrze się bawią. Widocznie nigdy nie doświadczyłes/łas czegoś takiego ,więc nie komentuj w ten sposób! Nasza szkoła jest świetna ,nie tylko organizują fajne imprezy dla uczniów i zapełniają nam wolny czas i idą na rekę uczniom ,ale i mają świetne wyniki co do nauczania! ZSE!!!!!!!! :)

  Odpowiedz
  IP: 93.154.xx6.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia