W okresie świątecznym strażacy interweniowali 15 razy

Strażacy otrzymali nowy sprzęt (fot. tcz.pl)
Tczew - W okresie świątecznym strażacy interweniowali 15 razy
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 18. do 26. grudnia zanotowano łącznie 15 zdarzeń, z czego 7 stanowią pożary, a 8 to miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

21.12.2011 r. Tczew, ul. Zamkowa - obecność tlenku węgla w budynku mieszkalnym

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano ekipę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy pięciu osobom podtrutym tlenkiem węgla. Sprawdzono pomieszczenia detektorem wielogazowym. Największe stężenie gazu znajdowało się w łazience, a jego źródłem był wadliwy gazowy ogrzewacz wody. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Tczew.

24.12.2011 r. Tczew, al. Solidarności - wypadek

Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu. W jednym z samochodów zakleszczona była osoba poszkodowana. Teren wypadku zabezpieczono. W samochodzie, w którym znajdowała się osoba poszkodowana, wykonano dostęp sprzętem hydraulicznym celem ewakuacji poszkodowanej kobiety na desce ortopedycznej do karetki. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG Tczew.

25.12.2011 r. Tczew, ul. Nowowiejska - pożar piwnicy

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymienie w piwnicy budynku wielorodzinnego. Ratownicy, pracujący w aparatach ochrony dróg oddechowych, ugasili pożar, a następnie przewietrzyli pomieszczenie. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG Tczew.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +6

  ZAWIESZONE PRZEZ MINISTRA_gość

  28.12.2011, 11:28

  Brdzo dobrzy RATOWNICY z Jednym problemem PENSYJKI

  ..........pozdrowienia ubolewanie z powodu obcinania wam drodzy ratownicy kasy w portfelu a wymagania ogromne od ratownictwa na rzecz ludzi i dobytku!!!!!!!!!!!! a kasa stoi i stoi w miejscu. Dosiego Roku.

  Odpowiedz
  IP: 87.167.xx4.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.