Strażacy ze Swarożyna podsumowali działania

Strażacy ze Swarożyna... (fot. J. Cherek)
Tczew - Strażacy ze Swarożyna podsumowali działania
Strażacy - ochotnicy ze Swarożyna podsumowali rok swojej pracy. W 2011 roku jednostka uczestniczyła w 43 akcjach ratowniczych. Na ten rok ochotnicy planują dalsze wspólne działania i zakup nowego sprzętu.

Na spotkanie przybyli Henryk Łucki - zastępca wójta gminy Tczew, Piotr Odya - przewodniczący Rady Powiatu Tczewskiego, radni gminy Anna Kata i Krystian Tafliński, prezes zarządu gminnego związku OSP Julian Grygolec oraz naczelnik wydziału szkoleniowo- operacyjnego kpt. Zbigniew Rzepka. Strażacy i goście zaznali się z rocznym raportem jednostki.

Ze sprawozdania o działalności OSP Swarożyn za rok 2011 dowiadujemy się, że drużyna OSP liczy 26 członków - w tym dwie kobiety. W ramach OSP działają Młodzieżowa Chłopięca Drużyna Pożarnicza oraz zespół sportowy. Ważna jest także działalność prewencyjna - odbyła się m. in. pogadanka dla dzieci. Jednak podstawa działań to codzienne działania strażackie - OSP Swarożyn uczestniczyła w 43 akcjach ratowniczych - 8 razy gasili pożary, zaś 35 razy uczestniczyli w usuwaniu skutków zagrożeń miejscowych. Przeprowadzono również zbiórki szkoleniowe dla 20 członków OSP i 10 członków młodzieżowej drużyny pożarniczej. Strażacy dysponują dwoma samochodami pożarniczymi - w tym lekkim i średnim. W ub. roku OSP otrzymała też sprzęt ratowniczy i hydrauliczny. Poza tym wykonano prace porządkowe, remonty budowlane oraz dbano o prządek przy świetlicy, remizie i sołectwie.

Podczas spotkania przedstawiono również projekt planu działalności na rok bieżący. Ochotnicy planują m. in. zakup pilarki do drewna, agregatu prądotwórczego oraz pompy o wysokiej wydajności. Po przedstawieniu tego planu członkowie OSP udzieli jednogłośnego absolutorium zarządowi OSP Swarożyn. Spotkanie stało się też okazją do podziękowań:

- Dziękuję Wam za to, że jesteście gotowi nieść pomoc w każdej chwili, widać u was wielką troskę i dbałość o sprzęt, który nie jest zawsze łatwo pozyskać. Należy się wam podziękowanie za wasze gospodarowanie majątkiem. Młody zarząd i kadry pokazują, że o bezpieczeństwo gospodarz domostwa może być spokojny i życzę wam, chociaż to nierealne, abyście wyjeżdżali tylko do ćwiczeń - mówił Henryk Łucki zastępca wójta gminy Tczew.

Kilka słów powiedział również Piotr Odya, przewodniczący Rady powiatu:

- Pragnę pogratulować zarządowi absolutorium jednogłośnego, co nie zawsze jest łatwe, a to oznacza, że realizujecie swoją drogę w sposób od początku ułożony i precyzyjny. Mam ten przywilej i okazję, że uczestniczę też w spotkaniach Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i uczestnicząc w dzisiejszym spotkaniu, słuchając danych, jakie przedstawił Zbigniew Rzepka, mogę powiedzieć szczerze, że po raz kolejny siedziałem z dumą i zawsze podkreślam w różnych rozmowach, że jestem ze Swarożyna. Dane te pokazują, że jesteście najlepsi w gminie Tczew i powiecie.

Julian Grygolec podziękował prezesowi OSP Swarożyn Łukaszowi Kuśmierczykowi za trud i codzienną pracę. Podczas spotkania wręczono też podziękowania i wyróżnienia dla sponsorów i druhów - byli to - KSRG i Gmina Tczew 58000 zł na Hydrauliczny sprzęt ratowniczy firmy "HOLMATRO", DOVISTA HOLDING POLSKA grupa VKR 10114,77 zł na Obuwie specjalne 16 par, latarki osobiste 16 szt., latarki specjalne 4 szt., kominiarki termoaktywne 18 szt., ubrania specjalne NOMEX 2szt., Bank Spółdzielczy w Tczewie 2250 zł na ubrania specjalne typu NOMEX 2 szt., Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków "Amber", Firma "MOMAN" materiały promujące jednostkę, Piotr Gurbowicz oraz Sołectwo Swarożyn. Druhowie, którzy wyróżnili się danym roku sprawozdawczym 2011 to Roman Jankowski, Krzysztof Trocha, Piotr Wolny, Artur Bielawa, Kazimierz Kuśmierczyk, Michał Andrearczyk, Paweł Landowski, Leszek Machalewski i Roman Bartelik.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +6

  _gość

  07.03.2012, 08:39

  tak trzymac chlopacy !

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx4.xx3 
 • !!_gość

  07.03.2012, 09:33

  no pięknie!!

  --- Treść komentarza została usunięta na prośbę adresata komentarza ---

  Odpowiedz
  IP: 83.238.xx8.xx9 
 • -1

  członek OSP Swarożyn_gość

  07.03.2012, 13:00

  Już od pewnego czasu kolega druh M. NIE przebywa na zwolnieniu. A wyróżnienie można zdobyć także siedząc w domu, np. służąc dobrą radą, pomocą w poszukiwaniu sponsorów, pisaniu pism itp. A "gość" widać zazdrości. Jak masz coś do Machalewskiego to mu to powiedz a nie oczerniasz go pod pseudonimem. ŻAŁOSNE

  Cytuj
  IP: 83.11.xx9.xx6 
 • hihi_gość

  07.03.2012, 12:12

  ale ja/ja.........

  To teraz mamy przodownika,do ZUS go zgłoś,a nie tutaj.

  Odpowiedz
  IP: 83.238.xx8.xx9 
 • -1

  _gość

  07.03.2012, 16:09

  Przepraszam .Czy to jest temat o Machalewskim cz o OSP jak chcecie sobie o nim pioisac to wyp.. .

  Odpowiedz
  IP: 94.40.xx5.xx4 
 • Rafaix_gość

  07.03.2012, 19:41

  OSP Rudno

  Gratuluje sprzętu. Szkoda że my takiego nie mamy, ale może kiedyś. Pozdrowienia

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx7.xx6 
 • +2

  xxx_gość

  08.03.2012, 15:56

  pozdrowienia dla chłopaków

  Odpowiedz
  IP: 83.15.xx3.xx5 
 • +3

  miki_gość

  08.03.2012, 18:40

  szacunek dla was chłopaki:)

  Odpowiedz
  IP: 83.15.xx3.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia