Azymut. Ruszył projekt wsparcia dla bezrobotnych

(fot. mat. prasowe)
Azymut. Ruszył projekt wsparcia dla bezrobotnych
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Gdańsku realizuje obecnie projekt pt. Azymut: Praca skierowany do osób bezrobotnych z obszaru powiatów tczewskiego, starogardzkiego i wejherowskiego. W ramach projektu oferuje: Indywidualne doradztwo zawodowe i wsparcie psychologiczne, Szkolenia zawodowe (wraz z kwalifikacjami), Płatne staże, Zwrot kosztów dojazdu, Zwrot kosztów opieki nad dzieckiem/osobą zależną oraz Ubezpieczenie NW.

Projekt realizowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Gdańsku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 05. Zatrudnienie, działanie 05.02. Aktywizacja zawodowo osób pozostających bez pracy, poddziałanie 05.02.02 Aktywizacja zawodowo osób pozostających bez pracy.

Łączna liczba uczestników projektu: 110 (na 3 powiaty, średnio na powiat 37 osób)
Okres realizacji projektu: wrzesień 2017 - sierpień 2019
Wartość projektu to 1 521 903,72 zł


Cele projektu

Celem projektu jest podniesienie zdolności do zatrudnienia osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Starogardzie Gdańskim, Tczewie i Wejherowie poprzez nabycie kwalifikacji zawodowych oraz/lub nabycie umiejętności praktycznych i doświadczenia zawodowego w wyniku udziału w stażach.

W ramach projektu dla uczestnika oferujemy:

indywidualne doradztwo lub poradnictwo zawodowe lub wsparcie psychologiczne mające na celu pomoc w określeniu ścieżki zawodowej;
zawodowe poradnictwo grupowe połączone z elementami technik aktywnego poszukiwania pracy- dot. m.in. wizerunku przed rozmową kwalifikacyjną i autoprezentacja, sporządzania CV i listu motywacyjnego, technik i metod aktywnego poszukiwania pracy, informacji nt. lokalnego i regionalnego rynku pracy;
szkolenia i kursy zawodowe kończące się uzyskaniem przez uczestników projektu kwalifikacji/kompetencji zawodowych;
max. 6m-czne płatne staże przyuczające do zawodu;
zwrot kosztów dojazdu oraz opieki nad dzieckiem/osobą zależną.

Beneficjenci:

Osoby w wieku 30+ zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tczewie lub Starogardzie Gdańskim lub Wejherowie, w tym:
kobiety,
osoby w wieku 50 lat i więcej,
osoby z niepełnosprawnościami,
osoby długotrwale bezrobotne,

osoby o niskich kwalifikacjach (wykształcenie maks. ponadgimnazjalne).
(Mężczyźni również mogą zostać uczestnikami projektu, o ile należą do grupy osób w wieku 50 lat i więcej, osób z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotnych lub posiadają niskie kwalifikacje)

Biuro projektu:

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Gdańsku
Ul. Długi Targ 46/47 80-830 Gdańsk
Tel. 518 844 108
azymut@gdansk.pte.pl

Ogłoszenia, dokumenty do pobrania, regulamin projektu:

www.gdansk.pte.pl/azymut
Lokalne punkty składania dokumentów:
TCZEW - Dom Przedsiębiorcy ul. Obrońców Westerplatte 3, pok. 13
STAROGARD GDAŃSKI - PSW ul. Kościuszki 112/114
WEJHEROWO - OK Ośrodek Kursów ul. Jana III Sobieskiego 217

Informację można również kierować do pracodawców, gdyż mogą przyjąć osobę na staż, która ma zapewnione stypendium stażowe w ramach projektu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

  • ŁUPASZKO_gość_gość_gość

    25.09.2017, 10:15

    a'la long

    Obierzcie AZYMUT jak walczyć z wyzyskiwaczami i nieuczciwymi pracodawcami i na to trwoncie pieniądze !!!! Znowu miliony wydane będą żeby bezrobotnego nauczyć CV pisać i itp. Takie działania są skierowane tylko po to,aby osoby organizujące takie szkolenia napchaly sobie forsą kieszenie -DARMOZJADY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx3.xx8 
  • dać kopa dać_gość

    25.09.2017, 11:36

    tak marnuje się pieniądze i ustanawia stanowiska dla tępych urzędników . Pracy jest wszędzie pełno i tylko nieudacznicy i nieroby nie chcą pracować. Wsparcie psychologiczne powinno obejmować danie dobrego kopniaka w mięsień okrężny zwany inaczej pośladkowy większy tak aby każdy leń zrozumiał o co chodzi.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx9.xx1 
  • AGNIESZKA79 _gość

    25.09.2017, 13:21

    PROJEKT

    Ja uważam, że takie projekty są naprawdę potrzebne. Mogą z nich skorzystać np. mamy, które miały dłuższą przerwę zawodową z powodu urlopu macierzyńskiego i wychowawczego. Pomoc dla nich jest potrzebna, szkolenia i staże pomogą wrócić na rynek pracy a rozmowa z doradcą i psychologiem pomoże uwierzyć w siebie. nie mierzcie wszystkich swoja miarą!

    Odpowiedz
    IP: 80.55.xx2.xx8 
  • tczewianka_gość

    25.09.2017, 14:23

    alimenciarze

    a ja uważam, że te środki powinno przeznaczyć na przymuszanie kochanych tatusiów z ogromnymi zaległościami alimentacyjnymi do pracowania i redukowania swojego zadłużenia wobec swoich dzieci. naprawdę czasami nie jest różowo w codziennym życiu, a zwłaszcza jak dziecko ma jakąś potrzebę, a rodzic nie jest wstanie tej potrzeby spełnić, a tatusiowie mają wszystko zupełnie głęboko gdzieś, a państwo nasze kochane nic z tym fantem nie robi, a zwłaszcza nasi urzędnicy, którzy rozkładają ręce bo nie mogą oczywiście nic pomóc.

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx5.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.