Gdzie po informację turystyczną? IT z Tczewa z dwiema gwiazdkami

Tczewska informacja turystyczna (fot. LOT Kociewie)
Tczew - Gdzie po informację turystyczną? IT z Tczewa z dwiema gwiazdkami

zobacz galerię zdjęć: 3
Według danych Polskiej Organizacji Turystycznej Polacy coraz częściej wybierają na urlop... Polskę. Na pierwszym miejscu wśród województw plasuje się Pomorskie - to przede wszystkim ze względu na Trójmiasto i pas nadmorski. Ale korzysta na tym również Kociewie, które jest coraz częściej odwiedzane przez turystów. Zwiedzają nasze miasta, odwiedzają atrakcje turystyczne, wypoczywają nad jeziorami lub w borach, korzystają ze szlaków kajakowych, tras rowerowych, przyjeżdżają na nasze imprezy.

Jednak skąd o tym wszystkim wiedzą? Skąd turyści czerpią wiedzę na temat atrakcji, noclegów, gastronomii, szlaków czy ofert? Oczywiście jest internet, sporo stron www, poza tym polecenia znajomych, rodziny... nadal ważnym elementem jest sprawnie działająca informacja turystyczna.

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE od samego początku prowadzi Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej mieszczący się w Tczewie, przy ul. 30 Stycznia 4. Pracownicy dbają, aby mieszkańcy całej Polski (i świata...) kojarzyli Kociewie oraz jego najważniejsze atrakcje.


- Z materiałami promującymi nasz Region bywamy na największych targach turystycznych w Poznaniu, Gdańsku, Łodzi czy w Warszawie, imprezach plenerowych, piknikach czy festynach - mówi Julita Dembek z LOT KOCIEWIE. - Wydajemy przewodniki, informatory, mapy, plany, broszury oraz kalendarze imprez, które kolportujemy do naszych gmin członkowskich, ale zostawiamy publikacje również po to, aby były dostępne w naszym KOITcie.

Tczewska informacja turystyczna przeszła niedawno certyfikację Polskiej Organizacji Turystycznej i otrzymała dwie gwiazdki. Oznacza to, że punkt spełnia wymogi postawione przez POT w Polskim Systemie Informacji Turystycznej i jest wyznacznikiem jakości dla turystów. Według nowego regulaminu musi spełniać szereg wymagań związanych z wyposażeniem, czasem otwarcia, standardem obsługi, w tym również umiejętnościami komunikacji w innych językach czy choćby darmowym wi-fi.

- Przez wiele lat nasza placówka miała dwugwiazdkową certyfikację, niestety nowe kryteria odebrały nam na rok kategoryzację - podkreśla Piotr Kończewski, dyrektor biura LOT KOCIEWIE. - Niełatwo było sprostać wymaganiom, szczególnie tym osobowym. Wyposażenie udało nam się uzupełnić dzięki pomocy Urzędu Miasta w Tczewie i Fabryki Sztuk. Zwrócimy się wkrótce do tczewskiego starostwa o pomoc w ustawieniu oznakowania drogowego, które dodatkowo ułatwi turystom znalezienie naszego punktu informacji.

LOT KOCIEWIE nie osiada na laurach, podobnie jak inne certyfikowane punkty informacji w Polsce, będzie sprawdzany przez POT poprzez badania "mystery client". To weryfikacja deklarowanych umiejętności, godzin funkcjonowania oraz warunków obsługi turystycznej poprzez "tajemniczego klienta". Polega na właściwych odpowiedziach na zapytanie mailowe, telefoniczne lub w bezpośredniej wizycie potencjalnego polskiego lub obcojęzycznego turysty.

W tym roku, w sezonie wakacyjnym, ze względu na wzmożony ruch turystyczny, kociewska informacja turystyczna będzie działała również w soboty.


- Poza dniami powszednimi od poniedziałku do piątku, kiedy pracujemy od 8.30 do 16.30 - informuje Julita Dembek - w każdą sobotę lipca i sierpnia nasze biuro będzie otwarte w godzinach od 10.00 do 16.00.

Warto wspomnieć, że na Kociewiu tylko dwie informacje turystyczne uzyskały certyfikaty POT. Jest to Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej w Tczewie z dwiema oraz Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie z trzema gwiazdkami.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (16)
dodaj komentarz

 • +16

  dick_gość

  09.07.2019, 11:04

  Po 10 latach działalności IT, w końcu ktoś wpadł na pomysł, żeby postawić znaki jak trafić do nich.

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • +20

  jaa_gość

  09.07.2019, 11:59

  uważam, że taki punkt..

  powinien się znajdować w okolicy dworca.. bo stamtąd najczęściej przyjeżdżają do nas turyści..

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • -1

  On..._gość

  09.07.2019, 14:24

  a czy....

  A czy miasto dysponuje lokalami w obrębie dworca, aby nie narażając się na dodatkowe koszty zlokalizować tam IT? Wszystko można, ale zawsze jest jakieś ale...

  Cytuj
  IP: 37.47.xx9.xx3 
 • +7

  On..._gość

  09.07.2019, 12:06

  bariery nie do przełamania...

  Nic nie można zarzucić działaniom LOT "Kociewie", a nawet wręcz przeciwnie, należy pochwalić za zaangażowanie oraz pomysłowość. Nie mniej jednak niedofinansowanie oraz "macosze" postrzeganie przemysłu turystycznego stanowi barierę nie do przełamania. Począwszy od władzy samorządowej po Polską Organizację Turystyczną włącznie! Szczególnie POT nie staje na wysokości zadania, ale dla mającym kontakt z branżą ta wiedza obcą nie jest! Kociewie, to znak na mapie kraju, a potencjał kompletnie nie wykorzystany, a więc i niemalże niemożliwy do "sprzedaży" dla szerokiego grona turystów kojarzących Pomorze z Trójmiastem i nadbałtyckimi plażami! O zagranicy nie wspominając....

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx4 
 • +4

  Parodia_gość

  09.07.2019, 13:55

  Ilu turystów przyjeżdża rocznie dk Tczewa? 5? Co mogą tu zwiedzać, te biuro informacji turystycznej jest potrzebne jak pani lekkich obyczajów majtki. Fucha na poziomie oficera ds. Rowerowych w urzędzie miasta :)))

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx4.xx5 
 • +11

  aga_gość

  09.07.2019, 14:15

  właśnie

  Co turyści mają zwiedzać w Tczewie. Wiatrak fajny- nieczynny ,wieża ciśnień- zamknięta .most w budowie. Chyba że ścieżki rowerowe i zegar słoneczny w parku

  Cytuj
  IP: 85.198.xx9.xx8 
  +2

  On..._gość

  09.07.2019, 14:30

  a może tak ...

  ....a może tak, Szanowna "Parodia", dokona wiekopomnego wysiłku i zajdzie do IT, aby naocznie zapoznać się z ich pracą? Nie tylko info o Tczewie, ale i regionie wchodzi w zakres ich obowiązków promocyjnych! Oczywiście najłatwiej wyrażać opinie bez znajomości tematu...

  Cytuj
  IP: 37.47.xx9.xx3 
  +6

  v_gość

  10.07.2019, 11:41

  Turyści do Tczewa nie przyjeżdżają, bo i po co. Nie ma zabytków, nie ma lasów, nie ma jezior, nie ma gór, nie ma morza. Niczego nie ma. Nawet żadnego obiektu typy park rozrywki, czy aqua park, park dinozaurów itd itp. Nic. Jeśli nie dysponujemy niczym z natury, ani zostawionym po przodkach(zabytki), a chcielibyśmy, żeby odwiedzali nas turyści, to powinniśmy coś nowego zbudować, a tego nie ma.

  Cytuj
  IP: 5.226.xx3.xx6 
 • +4

  tórysta_gość

  09.07.2019, 14:33

  wioskowy

  Co w Tczewie zwiedzać hm muzeumy mamy dwa ,a w nich coś tam jest i to wszystko na co stać nasze miasto . Czyli 1 godzina oglądania i...Podziękujcie władzom nam panującym. Jest super, ale iile było obiecanek i wizji.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • +2

  kika_gość_gość

  09.07.2019, 16:39

  W Tczewie ten twór jest zbyteczny to jest ośmieszanie miasta bez zabytków.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx8 
 • +1

  gość_gość

  09.07.2019, 18:56

  miasto bez zabytków?

  W tym mieście nie ma zabytków? To chyba jakiś infantylny żart. Żeby je zobaczyć trzeba opuścić swój dom/mieszkanie i się rozejrzeć. Kamienice na Placu Hallera, budynek, w którym mieści się Muzeum Wisły, Fara, Wieża Ciśnień. Wymieniać dalej? Poza tym nazwa punktu IT w Tczewie (Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej ) sugeruje, że nie tylko o zabytkach Tczewa udzielana jest informacja.

  Cytuj
  IP: 46.238.xx6.xx6 
  +2

  EkO_gość

  10.07.2019, 06:43

  heh

  Zabytki są, ale niedostępne.

  Cytuj
  IP: 85.198.xx9.xx8 
 • +11

  tcze_gość

  09.07.2019, 16:52

  żenada

  Tczew stał się zapyźałym miastem , nie mam żadnej polityki i kreowania Tczewa jako miasta atrakcyjnego turystycznie, dlatego takie inicjatywy służą chyba tylko i wyłącznie włodarzom, bo nie wiem komu jeszcze mogą służyć.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx0 
 • -1

  alec_gość

  09.07.2019, 17:33

  I tak jesteście najlepsi,pozdrawiam Wszystkich

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx3.xx7 
 • hilton_gość

  09.07.2019, 18:07

  Podobno zamknęli wydział komunikacji. Ale jaja wywalili z.u. i wydział padł a tak na niego jechali haha

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx4.xx0 
 • +1

  zdany_gość

  10.07.2019, 11:09

  jako emigrantowi człowiekowi z zewnątrz to co najbardziej mnie urzekło w Tczewie: most,starówka.Wisła, park miejski i Zdarzenia oraz to ,że w kilka minut można być poza miastem w lesie lub nad jeziorem a w 40 min. w Jantarze.

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA