Co dalej z programem "Mieszkanie plus" w Pelplinie?

Wizualizacja mieszkań w Pelplinie (fot. mat. prasowe)
Tczew - Co dalej z programem "Mieszkanie plus" w Pelplinie?
Co dalej z programem "Mieszkanie plus" w Pelplinie? 15. maja zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta i Gminy, na której miała być podjęta strategiczna dla wdrażania uchwała. Na sali pojawiło się jednak zaledwie 5 z 15 radnych, zatem nie było kworum niezbędnego do podejmowania uchwał.

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Pelplinie w sprawie programu Mieszkanie plus została zwołana na poniedziałek. Była to już druga sesja dotycząca tej samej sprawy - na poprzedniej - kwietniowej - zwyczajnej sesji część pelplińskich radnych poprosiła burmistrza o czas na zapoznanie się z wprowadzoną do obrad uchwałą, argumentując, że tak ważne dla miasta dokumenty powinny być podejmowane po dokładnym zgłębieniu tematu. Całość powróciła zatem 15. maja - samorządowi zależało na to, by do końca miesiąca wyłonić wyłonić partnera finansowego projektu. Tymczasem na sesji pojawili się jedynie radni - Rufin Wysocki, Konrad Leczkowski, Wacław Bruski, Mariusz Śledź, Andrzej Rychłowski, a usprawiedliwił się telefonicznie radny Tomasz Zaborowski.

- Może tak być, że jeśli do końca maja nie uda się podpisać tego porozumienia, to "Mieszkanie plus" w Pelplinie może stać się bardzo trudne do zrealizowania. Po dzisiejszej sesji mam bardzo duże obawy, że po przeprowadzeniu trybu konkursowego jesteśmy to w stanie dotrzymać - mówił podczas sesji burmistrz Pelplina, Patryk Demski.

Przewodniczący Mirosław Chyła na łamach "Dziennika Bałtyckiego" tłumaczy natomiast, że sesję usiłował zwołać na piątek, ale ten termin nie pasował burmistrzowi. Prosi również o niedoszukiwanie się sensacji. Dodajmy, że Pelplin był jednym z miast, które jako pierwsze zgłosiły swój akces do programu. Są już nawet pierwsi chętni do testowana pilotażowego programu mieszkań na wynajem - do ratusza wpłynęło około 400 wniosków z Polski i z zagranicy. Mieszkań ma być około 170, a budowa pierwszego bloków miała rozpocząć się już wiosną. W sumie bloków będzie sześć. Szacunkowa cena za wynajem jednego metra wyniesie 10 zł. Wszystko ma być wykonano w standardzie deweloperskim. Najpierw mają powstać trzy bloki koło targowiska miejskiego, a później obok osiedla Pólko, obie na działkach gminnych.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Jak Ci się żyje w mieście Tczew?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • Dawny Pelplin_gość

  17.05.2017, 13:23

  Czwarta RP, czy czwarta rzesza?

  W Polsce są Polacy i obywatele polskojęzyczni. Jedni i drudzy mają inną wizję przyszłości. Czy budować czwartą RP, czy być w "Europie"?

  Odpowiedz
  IP: 195.47.xx1.xx0 
 • Alex_gość_gość

  17.05.2017, 15:57

  Do Pana Burmistrza

  A może by inny program? Pan da działkę a ja wybuduję sobie dom sam dla siebie?

  Odpowiedz
  IP: 178.37.xx2.xx9 
 • -2

  g_gość_gość_gość

  17.05.2017, 20:26

  10 zeta za metr, 50 m to 1000 zeta plus media ,trochę dużo jak na standard bez piwnicy,windy i miejsca parkingowego,a po za tym to zadupie bez miejsc pracy,nic z tego nie będzie.

  Odpowiedz
  IP: 77.103.xx8.xx0 
 • +2

  czytajacy_gość

  18.05.2017, 11:37

  gosc

  A gdzie te zeta występują i jaki jest ich przelicznik? Dla mnie 10x50 =50o, ale liczę w złotówkach.

  Cytuj
  IP: 5.172.xx5.xx0 
 • -1

  Ptak_gość

  18.05.2017, 12:13

  "Ciemny Lud" to kupił!!!!-Głosujta tak dalej,to będziecie w televizji reżimowej.

  Odpowiedz
  IP: 79.187.xx2.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.