Jarmark Świętego Mikołaja atrakcją adwentu

(fot. tcz.pl)
Tczew - Jarmark Świętego Mikołaja atrakcją adwentu
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. Przedświąteczną akcją w gminie Gniew był Jarmark Świętego Mikołaja, który odbył się na tamtejszym Starym Mieście.

Jarmark po raz pierwszy miał miejsce w 2008 roku. Wówczas to w organizację wydarzenia, oprócz Urzędu Miasta i Gminy Gniew, włączyli się Parafia pw. św. Mikołaja, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa oraz Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew. Od tego czasu Jarmark Świętego Mikołaja stał się cyklicznym przedsięwzięciem, organizowanym zawsze w pierwszą niedzielę grudnia.

Celem akcji jest sprzedaż przez organizację, szkoły, instytucje, a także zainteresowanych przedsiębiorców upominków świątecznych i wyrobów kulinarnych. W tym roku udział w kiermaszu wzięły przedstawicielki rady rodziców z zespołu szkół ponadgimnazjalnych, Środowiskowego Domu Samopomocy i Domu Pomocy Społecznej. Ze swoimi wypiekami do Gniewu przyjechały też panie z KGW Kolonia Ostrowicka i KGW Nicponia, a z ozdobami świątecznymi prywatni wystawcy z Tymawy. Na stoiskach zakupić można było też między innymi miody, wyroby z wełny czy świece "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom", z których dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek.

Tradycja i radość wypływająca z faktu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wzięły górę nad silnym i mroźnym wiatrem, który tego dnia dawał się wszystkim we znaki. Nawet "fruwające" przedmioty nie odstraszyły wystawców, którzy z ochotą prezentowali swoje wyroby.

Organizatorem tegorocznego wydarzenia był Urząd Miasta i Gminy Gniew. W koordynacji jarmarku pomagali także wolontariusze i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +6

  Tczewianin_gość

  21.12.2011, 07:27

  Brawo Gniew

  Takie jarmarki to standard za naszą zachodnią granicą i w miastach gdzie rządzący mają poukładany kalendarz imprez i wiedzą co jest ciekawe dla mieszkańców. Dlaczego u nas nie ma tego typu imprezy?

  Odpowiedz
  IP: 62.233.xx4.xx2 
 • +2

  wilk_gość

  21.12.2011, 16:38

  tczew

  Bo u nas są dico-polowe występy dzieci z przedszkola...

  Cytuj
  IP: 83.11.xx5.xx0 
 • +3

  willi_gość

  21.12.2011, 09:27

  do tczewianina

  U nas nie ma takich imprez bo jak to kiedys pan prezydent Poblocki powiedzial- tczew to za mala aglomeracja na takie cos

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.