Policjanci debatowali z młodzieżą o bezpieczeństwie

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjanci debatowali z młodzieżą o bezpieczeństwie
Tczewscy policjanci zorganizowali debatę społeczną pod nazwą "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży". Spotkanie odbyło się wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 w Tczewie. Funkcjonariusze wraz z kuratorem sądowym mówili o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy. Podczas debaty uczestniczący w niej uczniowie dowiedzieli się również jakie środki wychowawcze stosuje sąd rodzinny gdy młody człowiek złamie prawo.


Wczoraj (11 marca br.) o godzinie 11.45 w Szkole Podstawowej nr 1 w Tczewie policjanci zorganizowali debatę społeczną poświęconą "Bezpieczeństwu dzieci i młodzieży". Spotkanie odbyło się w ramach cyklu spotkań "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ". W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele oraz zaproszeni uczniowie.

- Debatę uroczyście otworzył p.o. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie - podinsp. Radosław Fortuna, który przywitał uczestników i wprowadził w szczegóły debaty. Kierownik Zespołu Kuratorów - Iwona Dąbrowska-Cieślik podczas debaty mówiła o zachowaniach, które są przejawami demoralizacji oraz jak każdy uczeń powinien zachowywać się na terenie szkoły. Funkcjonariusze mówili o środkach wychowawczych, które może zastosować sędzia w przypadku złamania prawa przez młodego człowieka. W trakcie debaty zwracano szczególną uwagę na problem zażywania dopalaczy i narkotyków przez osoby nieletnie oraz związane z tym skutki. Mundurowi z zaproszonym gościem mówili również o zjawisku cyberprzemocy, które bardzo często występuje w internecie i jest stosowane przez młodych ludzi. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.
Nastolatkowie aktywnie uczestniczyli w debacie i zadawali pytania, na które odpowiadali prowadzący debatę.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -1

  ŁUPASZKO_gość_gość_gość

  12.03.2019, 16:28

  "a'la long"

  Oraz zaproszeni uczniowie ? Obecność obowiazkowa czy w czasie zajęć lekcyjnych ? :)

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx8 
 • +4

  Alex_gość_gość

  12.03.2019, 17:55

  Idź chłopie do jakiś sensownych zajęć, może śmieci pozbierać na Bulwarze. Świeże powietrze dobrze Ci zrobi. Całymi dniami komentujesz wszystko negatywnie na tym serwisie, jeszcze depresji jakiejś dostaniesz :-)

  Cytuj
  IP: 178.37.xx1.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.