Gasili pożary i umacniali wały

W gaszeniu ognia uczestniczyły 3 zastępy strażaków (fot. tcz.pl)
Tczew - Gasili pożary i umacniali wały
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 17. do 23. maja zanotowano łącznie 18 zdarzeń, z czego 8 stanowią pożary, a 11 miejscowe zagrożenia.

22.05.2010, Małżewo - stóg z pszenną słomą prasowaną,

Pożar stogu z sprasowaną słomą ułożony z 150 dużych okrągłych bali. Bezpośrednio zagrożone były kolejne dwa stogi znajdujące się obok. Spaleniu uległo 150 szt. bali, a uratowano łącznie na dwóch przyległych stogach około 500 szt. bali. W działaniach brało udział 6 zastępów: dwa z JRG Tczew i po jednym z OSP Gniszewo, OSP Miłobądz, OSP Turze, OSP Małżewo

22.05.2010, Rybaki - umacnianie wału przy śluzie

W miejscowości Rybaki w ramach przygotowywania się do nadejścia fali powodziowej i niebezpiecznie spiętrzającą się wodą przy śluzie wzmocniono ją 800 sztukami worków z piaskiem. W działaniach brały udział 5 zastępów ratowniczych.

22-23.05.2010, Knybawa - umacnianie i budowa wału

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano mieszkańców budynku, którzy układali worki z piaskiem przy swojej posesji, której grozi zalanie w związku z niedokończoną inwestycją budowy wału przeciwpowodziowego na rzece Drybok. O zaistniałej sytuacji powiadomiono wójta gminy Tczew. Mieszkańcom dostarczono 1200 worków z piaskiem, a przybyły na miejsce zastępca wójta zorganizował kruszywo i niezbędny sprzęt do budowy wałów. Działania polegały na wycięciu krzewów w miejscach, w których nie było obwałowań, następnie usypaniu w tych miejscach wałów z kruszywa wzmocnieniu ich folią od strony rzeki i umocnieniu ich workami z piaskiem do tego celu zużyto 400 worków. Dalsze umacnianie wałów kontynuowano w dniu 23.05.2010

23.05.2010, Janiszewko - budynek inwentarsko-gospodarczy,

O godz. 0.37 do Powiatowego Stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarsko gospodarczego. Po dojechaniu jednostek na miejsce zastano całkowicie palący się budynek. Bezpośrednio zagrożony był dobudowany garaż oraz znajdujący się w niewielkiej odległości budynek mieszkalny. Spaleniu uległo: dach i strop budynku, 50 szt. drobiu, 3 rowery, kosiarka do trawy, sprzęt warsztatowy. W działaniach brało udział sześć zastępów: dwa z JRG, dwa z OSP Pelplin, jeden z OSP Kulice, jeden z OSP Janiszewko.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • mieszkaniec_gość

    26.05.2010, 08:28

    Wyrazy podziękowania dla wszystkich tczewskich strażaków za ich ofiarną słuzbe w trudnych dniach dla Tczewa i okolicy.

    Odpowiedz
    IP: 62.233.xx9.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.