Poszli "na cztery kopyta" - I Rajd Konny za nami

Pomyśl o takim Last Minute (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Poszli "na cztery kopyta" - I Rajd Konny za nami
W dniach 23-24 czerwca północnym zachodem naszego regionu, promując "Łagodną Krainę" oraz nietuzinkowy sposób spędzania wolnego czasu przejechał I Rajd Konny "K4K". Udział w nim wzięło ponad 20 kociewskich jeźdźców - partnerów Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE współpracujących w projekcie rozwoju rekreacji hippicznej. Dołączyli do nich ich bliscy i przyjaciele z prowadzonych przez nich stajni i ośrodków jeździeckich oraz niezrzeszeni pasjonaci przyjemności znajdowanej na końskim grzbiecie. Podobne przedsięwzięcia mają turystycznie wypromować Kociewie.

Wszystko odbyło się przewidywalnie, zgodnie z ustaleniami roboczych spotkań, o których organizatorzy informowali w poprzednich komunikatach prasowych, poprzedzających to wydarzenie.

- Zarazem wszystko przebiegło nieprzewidywalnie przyjemnie i pełnokrwiście wspomnieniowo. - wspominają organizatorzy przedsięwzięcia z LOT Kociewie - W środowe przedpołudnie zastęp ruszył spod kaliskich Dunajek. Barwna grupa maści końskich oraz dosiadających ich opiekunów ruszyła w podróż po Kociewiu Starogardzkim. Pierwszy dzień to trasa ze wspomnianych wyżej Dunajek, przez okolice Pinczyna, Koźmina do Strugi, gdzie I Rajd Konny "Kociewia na 4 kopyta" miał swoje wieczorne spotkanie integracyjne i zasłużony nocleg. Poranek dnia drugiego to wyjazd w stronę Starej Kiszewy, popas nad przepięknym jeziorem Wygonin, Bartel Wielki i kończące rajdową pętlę Dunajki.

Przez te około 30 godzin razem z "Kociewiem na 4 kopyta” był taborowy wóz, na którym swoją przygodę mogli przeżyć zaproszeni goście – zwycięzcy ogłoszonego konkursu oraz dziennikarze uczestniczący w study press. Wydarzeń podczas całej trasy było sporo... Chwile siodłania w Dunajkach, pierwszy galop za tuż za rogiem, wizyta w wirciańskim arboretum, tradycyjna zupa z pokrzyw w regionalnej restauracji, popisy kaskaderskie, nauka tańca western, biesiada, ognisko i Noc Świętojańska w Strudze - to była środa. Wspólne śniadanie na tarasie - od tego zaczął się dzień drugi, a w nim dla początkujących pierwsze lekcje jazdy (i to na american quarter horse!), malownicza podróż przez Kociewie, bajecznie fotograficzny plener nadjeziorny i rozkulbaczanie rumaków.

- Uświadomionych celów tego dwudniowego "pospolitego ruszenia" było przynajmniej kilka. Poza nieukrywaną przez nikogo radością z rajdowej przejażdżki zorganizowanie jej miało wielorakie zadanie marketingowe. Kociewscy Koniarze, "Kociewie na 4 kopyta" oraz LOT KOCIEWIE od dłuższego czasu starają się zaprezentować ten aktywny rodzaj turystyki mieszkańcom swojego Regionu - zatem regularnie czytelnicy mediów elektronicznych i tradycyjnych drukowanych przypominają sobie o możliwościach, które daje im Kociewie Końskie. A tych jest naprawdę wiele - bogactwo ośrodków jazdy konnej, przepiękne tereny i oznakowane trasy. Zatem to był rajd, który postawił sobie za cel wewnętrzną promocję Kociewia w Kociewiu. Odrobiną ambicji gospodarzy była prezentacja oferty na rynku trójmiejskim. Przemiłą niespodzianką było zainteresowanie naszym produktem gości z Płocka, którzy odnaleźli "Kociewie na 4 kopyta" pośród zalewu turystycznych przedsięwzięć reklamowanych dostępnych w odmętach Internetu. - wyjaśniają przedstawiciele LOTu. - Ten ostatni oraz wszystkie poprzednie prezentowane fakty i argumenty, pozwalają z nadzieją spoglądać w przyszłość. Bo chodź rajd stał się już z uśmiechem wspominaną przeszłością, to Kociewscy Koniarze, ich ośrodki konne oraz całe "Kociewie na 4 kopyta" zaprasza każdego dnia do siebie!

Wszystkich jeszcze bardziej szczegółowych informacji o I Rajdzie "K4K" szukaj na www.konie.kociewie.eu . Tam m.in. wyjątkowa fotorelacja z całości wydarzenia.

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej
ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew
tel. 58 531 37 41
info@kociewie.eu
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • bob_gość

  05.07.2010, 19:58

  b

  co to za jezioro na 1 zdjeciu ?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx3 
 • +1

  Wiolex_gość

  23.07.2010, 10:03

  To jest Jezioro Wygonin, w pobliżu Starej Kiszewy

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.