Fachowcy w barmańskiej sztuce

Uczestnicy projektu przygotowali pokaz barmański (fot. Kamila Wiśniewska)
Tczew - Fachowcy w barmańskiej sztuce
Dobry barman potrafi nie tylko przygotować, ale i ładnie podać koktajl - m. in. tej trudnej sztuki uczyli się uczestnicy projektu "Fachowców! Chcemy, możemy, będziemy ich mieć". W działaniu brali udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu tczewskiego. Nabyte umiejętności zaprezentowali ostatnio podczas specjalnego pokazu.

Szkoły techniczne i zawodowe, które kształcą młodzież w ściśle określonych specjalnościach, nie są w stanie zapewnić zajęć praktycznych dla swoich uczniów z dodatkowych dziedzin. Dlatego niezwykle ważne się projekty społeczne, których pozyskiwaniem zajmuje się m. in. Wydział Funduszy Europejskich i Inwestycji w Starostwie Powiatowym. Dzięki projektowi "Fachowców! Chcemy, możemy, będziemy ich mieć..", realizowanemu od lutego 2009 do końca marca 2010 roku prowadzone są kursy z zakresu wykorzystywania środków wizualizujących oraz oprogramowania w pracy z klientem, dla barmanów z językiem angielskim, dla pracowników magazynów z obsługą kas fiskalnych, wag, metkownic oraz obsługą programu SUBIEKT GT, uprawnień SEP- owskich, dla specjalistów administracyjno- finansowych firmy handlowo- usługowej, dla spawaczy oraz tworzenia dań regionalnych i wegetariańskich.

Gościem przygotowanego przez młodzież spotkania był Jerzy Czapla, były Mistrz Polski Barmanów w kategorii Freestyle, zdobywca V Miejsca w Mistrzostwach Świata "Grand Prix" Martini Bacardii w Maladze, prowadzący kurs dla barmanów w Zespole Szkół Zawodowych w ramach projektu "Fachowców chcemy...". Wspólnie z nim młodzież zaprezentowała zgromadzonym gościom umiejętności, jakie zdobyła dzięki zajęciom z zakresu sztuki barmańskiej. Oprócz podstawowych zasad podawania koktajli i ich przyrządzania, młodzi barmani dali też pokaz efektów specjalnych. Po pokazie młodzież zaprosiła gości do degustacji dań regionalnych i wegetariańskich, których przyrządzania nauczyła się podczas kursu. Organizatorem imprezy był Wydział Funduszy Europejskich i Inwestycji Starostwa Powiatowego i Zespół Kształcenia Zawodowego.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • spawacz_gość

  10.05.2010, 09:27

  hehe

  Dwie dziewczyny i sztuka barmanska,a w tle napis 'spawacz' ;p

  Odpowiedz
  IP: 87.204.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.