W Gniewie Andrzejki w klimacie poezji

(fot. gniew.pl)
Tczew - W Gniewie Andrzejki w klimacie poezji
We wtorek, 29 listopada, w Sali Kameralnej biblioteki gniewskiej „Grupa Bez Nazwy” zorganizowała „Wieczór poezji w wigilię św. Andrzeja”. Tego dnia czytano o czarownicach, kabałach, horoskopach i czarnych kotach m.in. L. J. Kerna, Fr. Klimka, B. Leśmiana, W. Broniewskiego.

Oprócz delektowania się literaturą piękną, licznie przybyli goście mieli okazję dowiedzieć się z różnego rodzaju horoskopów „co im wróżą gwiazdy” na nadchodzący rok, a co odważniejsi, dodatkowo wylewali sobie w tej sprawie wosk ze starych naczyń.

Na czas magicznego wieczoru Sala Kameralna została stosownie udekorowana. Elementy wystroju (miotły czarownic, wiklinowe koszyki) zostały przygotowane na warsztatach plastycznych, które odbyły się 18 listopada w pracowni Orange.

Z podanego skromnego poczęstunku, największym powodzeniem cieszyły się kasztany, które niektórzy mieli okazję skosztować po raz pierwszy w życiu.

Organizatorem wydarzenia była Grupa Bez Nazwy.

Wieczorne spotkania z poezją dofinansowane zostały ze środków Powiatu Tczewskiego w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie rozwoju kultury w powiecie tczewskim oraz ze środków Samorządu Gminy Gniew w ramach realizacji zadania publicznego Gminy Gniew w zakresie upowszechniania kultury.

Więcej zdjęć tutaj .
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Stefan_gość

  05.12.2016, 00:51

  no i super

  oby więcej takich wydarzeń.

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx1.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia