Europejska Noc bez Wypadku - polowali na pijanych kierowców

Wolontariusze przekonywali kierowców, że warto bawić się bez alkoholu (fot. tcz.pl)
Tczew - Europejska Noc bez Wypadku - polowali na pijanych kierowców
Już po raz drugi raz drugi na Pomorzu odbyła się akcja "Europejska Noc bez Wypadku". W tym roku wolontariusze i policjanci pojawili się również przed dyskotekami powiatu tczewskiego - w ostatnią sobotę (17.10) przebadano alkomatem około 50 kierowców - jeden z nich był nietrzeźwy.

Przed dyskotekami - w Tczewie m. in. przed Ebro - pojawili się wolontariusze wyznaczeni przez Centrum Interwencji Kryzysowej. Młodzi ludzie rozdawali zmotoryzowanym specjalne niebieskie opaski i namawiali do bezpiecznej jazdy bez procentów. Kierowcy z opaską na ręce mieli nie pić alkoholu:

- W ostatnią sobotę przebadaliśmy około 50 kierujących - jeden z nich, zatrzymany w gminie Pelplin, był nietrzeźwy. Jesteśmy zadowoleni z ostatniej akcji, ale mamy nadzieję, że tak niski wskaźnik pijanych kierowców będziemy mieli podczas każdego weekendu, a nie tylko podczas "Europejskiej Nocy bez Wypadku" - podkreśla asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji.

Akcja odbywa się zawsze w trzecią sobotnią noc października. Przedsięwzięcie jest organizowane w Polsce od 2004 roku przez Fundację Krzyś oraz Fundację Krzysztofa Hołowczyca "Kierowca Bezpieczny".

Celem "Europejskiej Nocy bez Wypadku" jest ograniczenie tzw. wypadków dyskotekowych. Oprócz Polski biorą w nim udział Belgia, Francja, Niemcy, Holandia, Luksemburg, Hiszpania, Litwa, Łotwa, Estonia, Szwecja i Szwajcaria.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • finlandczyk_gość

  20.10.2009, 08:28

  finlandia

  To najlepsza wodka swiata! Nie wiem jak mozna pic inna! Do tego bardzo tania! Jak moza truc sie jakims Bolsem czy Sobieskim...

  Odpowiedz
  IP: 91.198.xx9.xx7 
 • absolut_gość

  20.10.2009, 17:18

  absolut

  ja tam wolę absolut'a

  Odpowiedz
  IP: 89.206.xxx.xx5 
 • cheepa_gość

  21.10.2009, 08:27

  trudno

  bo sie nie znasz

  Cytuj
  IP: 91.198.xx9.xx7 
 • ;P_gość

  21.10.2009, 09:31

  Ciekawe co na zdjęcie producent marki

  Prawo autorskie i prawo do publikacji marki alkoholi jest hmmm ... zresztą niech redakcja sama sprawdzi ;)

  Odpowiedz
  IP: 195.117.xx7.xx0 
 • mąż_gość

  21.10.2009, 23:13

  kiedy Ją złapiecie

  moja żona ciągle jeździ podpita i jeszcze sobie beke kręci z drogówki mam nadzieje że w końcu ją złapiecie i zabierzecie prawko

  Odpowiedz
  IP: 77.115.xx2.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia