Płonęło mieszkanie - 4 osoby w szpitalu

Tczew - Płonęło mieszkanie - 4 osoby w szpitalu
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 4. do 10. stycznia zanotowano łącznie 30 zdarzeń, z czego 18 stanowią pożary, zaś 11 miejscowe zagrożenia i 1 alarm fałszywy.

7. stycznia, Bałdowo, droga nr 22 - pożar samochodu - Na skutek zwarcia instalacji elektrycznej w samochodzie ciężarowym, przewożącym butle 11kg z gazem propan-butan, doszło do zapalenia kabiny samochodu. Kierowca podjął bezskuteczną próbę ugaszenia pożaru. Działania straży polegały na ugaszeniu pożaru oraz schłodzeniu wodą nagrzanych butli z gazem. W działaniach brały udział 4 zastępy z JRG oraz zastęp z OSP Gniszewo.

9. stycznia, Rombark, gm. Pelplin - wypadek - W wyniku złych warunków drogowych oraz niedostosowania prędkości, samochód osobowy BMW uderzył w drzewo i przewrócił się na lewy bok. Wewnątrz samochodu znajdowała się kierująca pojazdem. Poszkodowana była przytomna. Ze względu na zakleszczenie głowy, lewej ręki i prawej nogi nie mogła samodzielnie opuścić pojazdu. Przy użyciu sprzętu hydraulicznego uwolniono poszkodowaną i przetransportowano w asyście ekipy pogotowia ratunkowego do śmigłowca. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Tczew oraz zastęp z OSP Pelplin i zastęp z OSP Nowa Cerkiew.

10. stycznia, Pelplin, ul. Szpitalna - Na miejscu zgłoszenia zastano pożar w mieszkaniu na parterze w budynku wielorodzinnym. Prawdopodobną przyczyną było zaprószenie ognia przez lokatorów. Cztery osoby, w tym trzy miesięczne dziecko, zostały zabrane przez pogotowie z podejrzeniem zatrucia. Spaleniu uległo wyposażenie jednego pomieszczenia. Po ugaszeniu pożaru i przewietrzeniu całego budynku lokatorzy wrócili do swoich mieszkań. W akcji gaśniczej brały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz 4 zastępy z OSP Pelplin
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • looksfer_gość

  12.01.2010, 19:39

  a czemu nie ma nic na temat wypadku na krzyżówce koło Cariny w piątek ok 20:00, stała straż na sygnale, wyglądało to dość poważnie.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx8.xx6 
 • iksiński_gość

  12.01.2010, 20:02

  Ten pożar auta był zaraz przy zjezdzie z Malborka na jedynkę, czyli w Czarlinie a nie w Bałdowie

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx5.xx9 
 • MartaMarta_gość

  17.03.2010, 15:39

  eh..

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xxx.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia