Jest dwóch chętnych do budowy pomostów

Teraz harcerze korzystają z prowizorycznego zejścia i pomostu (fot. tcz.pl)
Tczew - Jest dwóch chętnych do budowy pomostów
Urząd Miejski wciąż czeka na rozstrzygnięcie już trzeciego przetargu na realizację pomostu cumowniczego w ramach projektu Pętla Żuław. Poprzednie dwa nie przyniosły rozstrzygnięcia. Teraz jest dwóch chętnych do realizacji zadania.

Nowa przystań dla małych jednostek pływających, która będzie służyć m. in. miłośnikom wioślarstwa, powstanie na wysokości dawnego hangaru Unii. O przygotowaniach do budowy pomostów, pisaliśmy już na łamach naszego serwisu kilkukrotnie. W ramach zadania ma powstać zejście z poziomu ulicy specjalnie wyprofilowanymi schodami do płaszczyzny wody i pływający pomost, który pozwoli żeglarzom i wioślarzom spokojnie zwodować łódkę. Zadanie ma ruszyć przy 60-procentowym dofinansowaniu zewnętrznym. W ub. tygodniu minął termin składania ofert na realizację zadania:

- Wpłynęły dwie oferty. Obie zaproponowane kwoty mieszczą się w limicie określonym przez gminę (czyli 970 tys. zł). Trwa sprawdzanie dokumentacji. - informuje Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta w Tczewie.

Pomost jest elementem projektu "Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Jest to projekt ponadregionalny, zakładający kompleksowy rozwój turystyki wodnej w Obszarze Delty Wisły i Zalewu Wiślanego. Obszar objęty projektem to tereny Żuław i Zalewu Wiślanego wraz z Mierzeją Wiślaną, czyli łącznie 13 partnerów z dwóch województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W ramach projektu przewidziano stworzenie wysokiej jakości infrastruktury turystycznej, spełniającej wysokie standardy - unikatowej sieci portów i przystani żeglarskich oraz pomostów cumowniczych z uwzględnieniem zasady zrównoważonego rozwoju. Sieć będzie służyć amatorom sportów wodnych i turystom, których "Pętla" ma zachęcić do częstych wizyt na Pomorzu. Pierwszy etap zadania będzie kosztował około 86 mln zł, kolejny 80 mln zł.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • _gość

  19.10.2011, 06:53

  niemają naco pieniedzy wydawać ;/

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx7.xx4 
 • -7

  filipek2006

  19.10.2011, 07:55

  BZDURA.

  PRZESZŁO 160 MILIONÓW NA JAKIEŚ POMOSTY KTÓRE KAŻDEJ WIOSNY PO ROZTOPACH ZIMOWYCH BĘDĄ SIĘ ROZSYPYWAŁY? BĘDZIE TAK JAK Z PRZYSTANIĄ I KŁADKĄ CUMOWNICZĄ. LEPIEJ PRZEZNACZYĆ TE PIENIĄDZE NA NASZ PIĘKNY MOST KTÓRY NIEDŁUGO RUNIE DO WISŁY,WTEDY BĘDZIE ZA PÓŹNO NA ŁZY.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +4

  migacz_gość

  19.10.2011, 08:40

  do BZDURA czytaj człowieku ze zrozumieniem. Na pomosty było przeznaczone 970 tyś, a cały projekt w skład którego wchodzi 13 partnerów opiewa na 186mln projekt ma na celu rozwój turystyki wodnej a nie ratowanie mostu - czujesz różnicę?

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +2

  ona_gość

  19.10.2011, 08:46

  Może nasze władze właśnie na to liczą że jak runie most albo się obsunie to wtedy w stanie kryzysu nagle znajdzie sie kilka milionów na jego remont. Na pewno są jakieś środki zabezpieczone których nie chcą poprostu ruszać.

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx8.xx0 
 • +3

  ._gość

  19.10.2011, 11:49

  CHĘTNI DO BUDOWY

  Myślę że dwóch takich co tracą mandat poselski powinni zająć się budową,może to będzie jakiś wkład w rozwój miasta i regionu

  Odpowiedz
  IP: 77.114.xx4.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia