Poszukiwani piękni kilkudziesięcioletni

Ubiegłoroczni laureaci - Helena Bordo i Mieczysław Michna (fot. ze zbiorów organizatora)

odbyło się
22
10.2009
Czwartek
Tczew - Poszukiwani piękni kilkudziesięcioletni
Rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku, organizowanych przez Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Tczewie. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Tczewa, którzy ukończyli 70 lat do udziału w rywalizacji o tytuł najpiękniejszych. A warto stanąć w konkursowe szranki, bo tczewscy seniorzy dobrze wypadają w wyborach - ostatnio doceniono ich w Gdyni.

Inicjatywa organizacji Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku powstała w 2002 roku. Organizatorzy - Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Tczewie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie- już po raz siódmy zapraszają mieszkańców Tczewa, którzy ukończyli siedemdziesiąty rok życia do udziału w Wyborach. Eliminacje odbędą się 22 października br. o godz. 13.00 .w kawiarence przy Zespole Opiekuńczym przy ul. Niepodległości 10. Casting zapoczątkuje cykl spotkań, podczas których uczestnicy Wyborów współtworzyć będą pod okiem specjalistów program przyszłorocznego finału.

Wybory są pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce, opartym na innowacyjnym programie budowania nowego – niestereotypowego - wizerunku osób starszych, stwarzającym podstawy ku rozwojowi międzypokoleniowych relacji opartych na wzajemnym szacunku, trosce, zaufaniu. Dzięki współpracy wielu środowisk lokalnych, Wybory promują Tczew jako miasto przyjazne dialogowi ponad barierą wieku, podejmujące szeroko rozumianą aktywizację w przeciwdziałaniu zjawiskom wykluczenia społecznego osób starszych. Doświadczenie organizacji Wyborów pozwoliło pogłębić wiedzę z zakresu tworzenia przyjaznej i profesjonalnej polityki społecznej na rzecz osób 50+.
- Tematem przewodnim edycji w roku jubileuszu 750-lecia miasta będzie artystyczna prezentacja zawodów, które wpisały się w historię Tczewa. Współczesny Tczew wiele zawdzięcza swoim najstarszym mieszkańcom, dlatego to seniorzy podczas finału 20 stycznia 2010 roku w szczególny sposób zainaugurują rok obchodów jubileuszu. - wyjaśnia w imieniu organizatorów Julita Jakubowska - Siódma edycja Wyborów wpisuje się ponadto w ideę obchodów Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Wybory stają się bowiem okazją do promocji aktywności osób starszych i integracji międzypokoleniowej poprzez wspólną pracę, naukę i zabawę. Czekamy na tych wszystkich, którzy swoją "jesień życia" pragną przeżyć wbrew stereotypom określającym starość jako czas beznadziei i samotności! Czekamy na przyszłorocznych zwycięzców tego niecodziennego konkursu.

Dodajmy, że w sześciu edycjach wyborów udział wzięło 87 osób powyżej 70 roku życia, które dowiodły, iż piękno i pogoda ducha mogą być nieprzemijalne.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia