Do "skarbówki" po wcześniejszym umówieniu

Urząd Skarbowy (fot. tcz.pl)
Tczew - Do "skarbówki" po wcześniejszym umówieniu
Jeśli musisz przyjść do urzędu skarbowego, umów wcześniej wizytę na podatki.gov.pl. Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić online, m.in. przez serwis e-Urząd Skarbowy. Złóż PIT elektronicznie, dzięki czemu szybko otrzymasz zwrot podatku.


Trwa akcja rozliczania PIT za 2020 r., w czasie której miliony podatników składają swoje roczne zeznanie podatkowe. Najprościej zrobić to przez internet korzystając z usługi Twój e-PIT lub z systemu e-Deklaracje. Jeżeli złożysz swoje zeznanie w formie elektronicznej szybciej otrzymasz zwrot nadpłaconego podatku - urząd skarbowy zrealizuje zwrot w terminie do 45 dni.

Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić online i bez wychodzenia z domu, m.in. poprzez serwis e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl.

Rezerwacja wizyty w urzędzie skarbowym

W sytuacjach, gdy nie możesz załatwić swojej sprawy elektronicznie lub przez telefon i musisz udać się do urzędu skarbowego, wcześniej umów się na wizytę. Ze względu na sytuację epidemiczną konieczna jest rezerwacja terminu i godziny wizyty.

Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl.

"Podatnicy w urzędach obsługiwani są z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Obowiązują maseczki i limity osób, które mogą przebywać w pomieszczeniach. Dzięki rezerwacji wizyty unikamy kolejek i przyśpieszamy obsługę, tym samym zwiększamy bezpieczeństwo naszych klientów i naszych pracowników. Prosimy o przestrzeganie tych zasad" - mówi szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.


Bez umawiania wizyty dokumenty możesz złożyć w urnie wystawionej w urzędzie (bez potwierdzenia odbioru).

Ze względu na sytuację epidemiczną w poszczególnych urzędach skarbowych mogą wystąpić czasowe przerwy w bezpośredniej obsłudze klientów. Informacje na ten temat publikowane są na bieżąco na stronach internetowych urzędów.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -2

  igili_gość

  09.04.2021, 08:23

  Tczewska skarbówka wg opinii wielu osób jest najgorszą w województwie. To wylęgarnia pazerności i złodziejstwa! A w szczególności ich cenniki samochodów za które trzeba zapłacić podatek! Z kosmosu i poza realiami. Niech mi sprzedadzą samochód za wartość od jakiej obliczają 2 procent! Ale na czymś trzeba zarabiać...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx9 
 • -2

  dermaAvi_gość

  11.04.2021, 19:21

  a kontrole co odpierdy.lają ? że potrafią ci wpaść bo widzieli że jakaś pani nie dostała rachunku ? nieraz to słyszałam

  Cytuj
  IP: 178.37.xx7.xx6 
 • +6

  Trump _gość

  09.04.2021, 14:41

  Jak zwykle na czasie...

  Ten "obyczaj" trwa od dawna. Niestety! Wchodzisz do skarbówki załatwić sprawę, patrzysz nikt nie czeka i jesteś zadowolony, że raz dwa ogarniesz temat. No, ale słyszysz, że musisz się zapisać, bo tak i odchodzisz z kwitem

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx8 
 • -3

  Joo _gość

  09.04.2021, 17:44

  Jak coś chcesz złodzieju skarbówka to się najpierw umów wcześniej że mną rozpatrzę to

  Odpowiedz
  IP: 46.15.xx2.xx6 
 • Oki_gość

  11.04.2021, 20:36

  Podatek za kupno auta

  Nie działała mi internetowa strona podatkowa, szybko podjechałem do US żeby tradycyjnie załatwić sprawę. Niestety pomimo pustego urzędu nie wpuszczono mnie :(. Powiedziano, ze jak się umówię, to mogę za godzinę znów przyjechać. Żenada .

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xxx.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.