"Serdeczny Wolontariat dla Hospicjum" oraz "Iskierka Radości" - od dzieci dla pacjentów

Dzieci dla hospicjum (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - "Serdeczny Wolontariat dla Hospicjum" oraz "Iskierka Radości" - od dzieci dla pacjentów

zobacz galerię zdjęć: 4
Przed wigilią w Szkole Podstawowej nr 7 w Tczewie odbyły się dwie akcje, podczas których dzieci zaangażowały się na rzecz pacjentów tczewskiego szpitala i hospicjum.

Wszystkich gości przywitała wicedyrektor Katarzyna Baza oraz ksiądz Bogdan Kozłowski. Warsztaty plastyczne pod hasłem "Podaruj iskierkę dobroci drugiemu człowiekowi" miały na celu przygotowanie ozdób świątecznych na choinkę, którą dzieci postanowiły podarować podopiecznym tczewskiego hospicjum. W przygotowanie każdej ozdoby mali wolontariusze z klas zerowych, drugich, trzecich i piątych, włożyli dużo serca i radości. W przedświątecznej akcji pomagały "Pozytywnie zakręcone plastycznie mamy", które wspólnie z dziećmi znalazły czas, żeby zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o drugim człowieku, ofiarując mu "tak niewiele", a jednocześnie "tak wiele". Organizatorki Wioletta Kowalewska, Aleksandra Sperling oraz Roma Warnke czuwały nad miłą i radosną oprawą warsztatów. Podsumowały, że warsztaty co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Natomiast kilka dni później w oddzialach przedszkolnych szkoły odbyły się warsztaty "Iskierka radości" już ósmy raz. Dzieci wraz z rodzicami oraz opiekunami wykonały świąteczne kartki z życzeniami dla pacjentów szpitala. Choinkę wraz z życzeniami przekazano osobiście w przeddzień wigilii.

- Jest nam miło, że mogliśmy chociaż w taki sposób umilić czas osobom chorym tczewskiego hospicjum. - mówią organizatorzy akcji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -7

  Fakty nie Mity_gość_gość_gość_gość

  28.12.2018, 09:34

  Lepiej dać na hospicjum niż na lewe interesy owsiaka.

  Odpowiedz
  IP: 107.191.xx2.xx2 
 • +4

  IDT Prorok gość_gość_gość

  28.12.2018, 22:32

  Debile w akcji !!!

  Tcz. otoczyła grupa debili , komentując jak pacjenci określonego specjalisty ! Trzeba ich leczyć ich bronią gdyż oni nie kumają ,inteligencja poniżej żaby - gdyż ona kuma !!!!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx3.xx1 
 • Jo_gość

  28.12.2018, 10:45

  PO pis

  Lepiej dać na hospicjum niż na Rydzyka. Konstytucja

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx8.xx2 
 • -2

  kik_gość

  29.12.2018, 19:12

  W wielu przedszkolach była akcja wysyłania rysunków i pocztówek do hospicjum

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA