Jutro Mikołajki. Co w Tczewie?

Mikołajki 2015 (fot. tcz.pl)
Tczew - Jutro Mikołajki. Co w Tczewie?
Co robić w Mikołajki w Tczewie? Będzie wizyta Mikołaja, śpiewanie kolęd, warsztaty artystyczne. Poniżej program przygotowany na 6 grudnia.

Otwarcie zamku na bulwarze z wizytą Świętego

W czwartek, 6 grudnia prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki zaprasza dzieci na spotkanie z Mikołajem. W tym roku najmłodszych czeka szczególnie dużo atrakcji. Spotkanie odbędzie się o godz. 12.00, ale w tym roku nie przed Urzędem Miejskim, lecz na Bulwarze Nadwiślańskim, gdzie nastąpi otwarcie średniowiecznego zamku - nowego tczewskiego miejsca do zabawy. Ten największy w Tczewie i jeden z największych w Polsce placów zabaw jest prezentem samorządu miasta dla wszystkich małych tczewian.


Dzieci wspólnie z Mikołajem oraz prezydentem Tczewa uroczyście przetną wstęgę i rozpocznie się zabawa. Najmłodsi rozgrzeją się podczas zajęć ruchowych, zatańczą przy świątecznej muzyce, będą mogli wziąć udział w grach i konkursach, a także spróbują odnaleźć błazna z królewskiego dworu. Wszyscy obecni zostaną obdarowani balonami i słodkościami z firmy Sun+, która na zlecenie miasta wykonała zamek.

Zapalenie świątecznych ozdób na choince

Tego samego dnia o godz. 17.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, opiekunami na węzeł transportowy. Na placu między dworcem PKP a galerią handlową nastąpi zapalenie świątecznych ozdób na wielkiej choince, która zostanie w tym miejscu postawiona specjalnie z okazji nadchodzących świat Bożego Narodzenia. Dzieci otrzymają drobne upominki, a czas umili występ Chóru Dziecięcego "Passionatka".

Już tradycyjnie - w dniach 5-6 grudnia - Mikołaj ze swoją świtą odwiedzi również tczewskie przedszkola i oddział dziecięcy tczewskiego szpitala.


Mikołajki w Fabryce Sztuk

6 grudnia w Fabryce Sztuk będzie można wykonać laurkę dla Świętego Mikołaja, wrzucić ją do specjalnie oznaczonej skrzynki oraz zdobyć nagrodę. 
Kartki ocenią pomocnicy Świętego Mikołaja i autora tej najładniejszej nagrodzą długopisem 3D. Wyniki zostaną ogłoszone podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego 9 grudnia o godz. 12.00 na placu Hallera.
Na tym nie koniec atrakcji - również 6 grudnia o godz. 16.00 w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4 odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci o świątecznej tematyce. Wstęp bezpłatny!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +10

  Joł_gość_gość

  05.12.2018, 09:12

  Zaczyna się okres wydawania więcej niż się zarabia aż do samego Sylwestra i zanim człowiek się odkuje z tych marnych grosze co zarabia kwiecień będzie

  Odpowiedz
  IP: 80.212.xx6.xx0 
 • +6

  Fresh_gość

  05.12.2018, 16:51

  Łoooo

  Miro odegra rolę życia? :)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
 • +1

  B532_gość

  06.12.2018, 12:12

  ...

  Pewnie natchnęły go słynne plakaty, na których widniał jako dobrodziej prezesów spółek miejskich :D

  Cytuj
  IP: 5.173.xx6.xx6 
 • +1

  Gosc_gość

  06.12.2018, 19:43

  Zenada

  Tradycja bylo spotkanie pod prezydium a tu buuum prezydent musial zamkiem sie pochwalic i ni z gruchy ni z pietruchy przeniosl sie na bulwar...Grudzien najlepszy czas na zabawe na placu zabaw...

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx6.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.