Fontanna nie jest miejscem do kąpieli!

Fontanna, woda
Tczew - Fontanna nie jest miejscem do kąpieli!
Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega przed wchodzeniem do miejskich fontann.

Woda w fontannach zwykle charakteryzuje się względną przeźroczystością, związku z czym mylnie i bezzasadnie uważana jest za wodę czystą. Zagrożenie dla zdrowia może wiązać się przede wszystkim z piciem wody z fontanny, ale także z kąpielą lub zabawą w wodzie.

Woda w fontannach może być zanieczyszczona przez ptaki i inne zwierzęta. Fontanny miejskie mogą być siedliskiem bardzo niebezpiecznych dla zdrowia bakterii chorobotwórczych.


Istotnym zagrożeniem może być również przebywanie w pobliżu wytwarzanego przez fontannę areozolu. Wysoka temperatura wody (25-45°C), sprzyja kolonizacji instalacji wodnej fontanny przez bakterie Legionella. Przebywanie w pobliżu wytwarzanego areozolu może prowadzić do zachorowań na legionellozę, przebiegającej jako zapelenie płuc lub gorączka Pontiac.

Państwowa Inspekcja Sanitarna nie prowadzi nadzoru nad jakością wody w fontannach.

Należy korzystać z kąpieli tylko w miejscach do tego wyznaczonych i wyraźnie oznakowanych, w takich miejscach zapewniona jest obecność ratownika oraz prowadzone są badania stanu sanitarnego wody. Nie należy korzystać z kąpieli w miejscach gdzie woda ma zmienioną barwę oraz zapach.

Źródło - http://www.wsse.gda.pl


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -1

  obserwator życia _gość

  10.07.2018, 05:10

  Okazja czyni złodzieja..czyli jakby nie zbudowali w Tczewie na starówce sikacza za 700 ooo zł , fontanny na Suchostrzygach w których myją się dzieci...byłoby ok . Fontanny powinny być odizolowane jakimś murkiem , by dostęp do nich był utrudniony , a zarazem nie szpecił . A tak miasto ma udział w rozmnażaniu bakterii i zarazem oszpeciło miasto. Chociaż ta na Suchostrzygach nie jest brzydka -może być. Wracając do starówkowej . I kto za to zapłacił ? My podatnicy, którzy mamy związane ręce przez okres kadencji prezydenta i radnych ..ALE zbliża się czas podjęcia mądrej decyzji . Czy skorzystamy z tej cyklicznej okazji i wybierzemy ludzi mądrych zobaczymy już niedługo...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx1 
 • +5

  wyborca_gość_gość

  10.07.2018, 06:50

  ludzie madrzy zapewno kandytata z partii "Pycha i Szmal" nie wybiora a tym bardziej takze nie Urbana

  Cytuj
  IP: 37.201.xx5.xx2 
 • bere_gość

  10.07.2018, 12:16

  Gdyby Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadziła nadzor nad jakością wody w fontannach nie byłoby problemu . Szkoda że nie jest to zadbane miło jest widzieć uśmiech na twarzach dzieci bawiących się w fontannach (na suchostrzygach). A teraz mogą złapać jakieś choróbsko ..

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xxx 
 • +2

  Geezu_gość

  11.07.2018, 08:09

  To niech rodzice za 500+, ktore dostaja, zabiora swoje dzieci raz w tygodniu na basen. Tez sie beda usmiechac

  Cytuj
  IP: 213.148.xx8.xx8 
 • +5

  kik_gość

  10.07.2018, 23:46

  Przypominam iż taka jest geneza fontann, otóż było to źródło wody pitnej w miastach. W obecnych myją się bezdomni i o ile wiem, jest w nich zamknięty obieg wody, także sama radość

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.