Pelplinianie zatrzymali czas w kadrze

Pelplinianie fotografowali swoje miasto (fot. MOK Pelplin)
Tczew - Pelplinianie zatrzymali czas w kadrze
W Pelplinie otwarto wystawę fotograficzną pt.: "Zatrzymać czas..". Ekspozycja uwieńczyła projekt zrealizowany w ramach operacji "Zatrzymać czas - warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Pelplin" dofinansowanej w zakresie małych projektów w ramach środków unijnych. Młodzież uczestnicząca w warsztatach pracowała techniką cyfrową, fotografując miasto i ich mieszkańców.

Warsztaty miały na celu udoskonalenie umiejętności fotografujących w dziedzinie fotografii dokumentalnej i osobistej, wyrażającej własne wizje artystyczne. W galerii zawisło 20 fotografii autorstwa młodzieży z gminy Pelplin. Były to zdjęcia, które uczestnicy warsztatów zrobili głównie podczas zajęć prowadzonych w Ośrodku Kultury. Ponadto swoje zdjęcia zaprezentowali fotograficy tacy jak: Krzysztof Korczak, Roman Hudzik i Piotr Hibner.

- Oficjalne otwarcie wystawy nastąpiło w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż poprowadził Wiesław Świtała. Uroczystość uświetnił występ Nikoli Fredy, uczennicy z Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie, laureatki ubiegłorocznego Gminnego Konkursu Wokalistów. - relacjonuje Anna Świtała, podinspektor ds. informacji i współpracy z NGO Urzędu Miasta i Gminy w Pelplinie.

Podczas spotkania uczestnikom warsztatów wręczono pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci fotokubków. Po części oficjalnej zaproszeni goście, wśród których byli rodzice, przyjaciele i nauczyciele, przystąpili do zwiedzania wystawy.
Drukuj
Prześlij dalej