Dwa śmiertelne wypadki na torach w ciągu kilku dni

Tory, PKP (fot. tcz.pl)
Dwa śmiertelne wypadki na torach w ciągu kilku dni
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 15.10.2018 roku do 21.10.2018 roku zanotowano łącznie 21 zdarzeń, w tym 8 pożarów i
13 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia


16.10.2018r. Tczew Al. Solidarności - wypadek drogowy
Do wypadku drogowego, z udziałem samochodu osobowego Audi i motocykla Honda, doszło na drodze krajowej 91, w pobliżu skrzyżowania z ul. 30-tego Stycznia. W wyniku wypadku motocyklista został zabrany do szpitala. Podróżującym samochodem osobowym nic się nie stało. W usuwaniu skutków wypadku brały udział 3 zastępy z JRG w Tczewie.

17 i 21.10.2017r - Potrącenie pieszych przez pociąg
W minionym tygodniu, w dniach 17 i 21 października, doszło do potrącenia pieszych przez pociąg. W obu przypadkach potrącenie miało skutek śmiertelny. Jedno zdarzenie miało miejsce w Ornasowie k. Pelplina - zginął 74 letni mężczyzna a drugie w Zwierzynku k. Swarożyna - zginął 67 letni mężczyzna. Nie znana jest przyczyna dlaczego mężczyźni znaleźli się na torach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

________________________________________________________________________________

W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego i częstymi pożarami sadzy w kominie wynikającymi z braku regularnego czyszczenia przewodów kominowych przypominamy, że:

Zgodnie z § 34 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r.  w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2010r. Nr 109 poz. 719), w obiektach w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych:
cztery razy w roku w domach opalanych paliwem stałym(np. węglem, drewnem),
dwa razy w roku w domach opalanych paliwem ciekłym i gazowym,
co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej od palenisk
zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych.
co najmniej raz w roku usuwamy zanieczyszczenia z przewodów wentylacyjnych.

Z kolei art. 62 ust. 1 pkt 1 c ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2017 r. poz. 290) zobowiązuje właścicieli i zarządców bloków mieszkalnych i domów jednorodzinnych do okresowej kontroli, co najmniej raz w roku stanu technicznego  instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).
Za brak obowiązkowego przeglądu instalacji powiatowy inspektor nadzoru budowlanego może ukarać mandatem w wysokości do 500 zł.


Jednak najcięższą karą jest pożar na skutek zapalenia się sadzy czy zatrucie czadem.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

  • Jagna_gość

    23.10.2018, 10:23

    ?

    Najciezsza karą jest pożar?

    Odpowiedz
    IP: 188.146.xx5.xx0 
  • to_gość

    23.10.2018, 19:20

    i co kolej robi aby do wypadku nie doszło??? chyba mało.................

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx0.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.