Przemaszerowali z najpiękniejszymi palmami w całym powiecie

Pochód z palmami to już tradycja Gogolewa (fot. tcz.pl)
Tczew - Przemaszerowali z najpiękniejszymi palmami w całym powiecie
Niedziela Palmowa w kościele katolickim rozpoczyna Wielki Tydzień. Żeby tradycji stało się zadość, już po raz kolejny zorganizowano ją w Gogolewie. To właśnie tam 1. kwietnia spotkali się przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z całego regionu, samorządowcy i wierni.

Tuż po rozpoczęciu nabożeństwa wszyscy zgromadzeni udali się w pochód głównymi ulicami Gogolewa z przedstawicielkami Kół Gospodyń Wiejskich powiatu tczewskiego na czele. Tuż z animi podążała Gniewska Orkiestra Dęta pod batutą Jadwigi Mielke, przygrywając wiernym. Po procesji wszyscy wrócili do kaplicy, gdzie mszę świętą odprawił proboszcz parafii w Dzierżążnie ks. Janusz Wachowski. Po mszy głos zabrała przewodnicząca KGW Gogolewo Maria Kamrowska, dziękując wszystkim za zaszczycenie swoją obecnością. Na koniec wszyscy goście zasiedli do suto nakrytego stołu pełnego specjałów przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gogolewie.

W obchodach Powiatowej Niedzieli Palmowej w Gogolewie wzięły udział członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z: Kolonii Ostrowieckiej, Rakowca, Piaseczna, Opalenia, Kuchni, Nicponi, Brodów Pomorskich, Radostowa, Lipiej Góry, Swarożyna, Gorzędzieja, Bałdowa i Małych Walichnów.

Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia