Przed Zjazdem Akordeonistów Zagan zaczarował publiczność

Zagan Band (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Przed Zjazdem Akordeonistów Zagan zaczarował publiczność
W wypełnionej po brzegi sali Fundacji dla Tczewa w miniony piątek (17.09) rewelacyjny koncert dało trio Zagan Acoustic. Impreza była zapowiedzią, swoistego rodzaju preludium, Zjazdu Akordeonistów, który już niebawem, bo 1 i 2. października odbędzie się po raz pierwszy w Tczewie.

Zagan Acoustic to zespół zawodowych muzyków, absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku, w którym liderem jest akordeonista Paweł Zagańczyk. Młody, ale niezwykle utalentowany i już renomowany akordeonista w projekcie Zagan Acoustic współpracuje z klarnecistą Jakubem Kubalą i kontrabasistą Jarosławem Stokowskim. Takie oto oryginalne w składzie trio tworzy muzykę bardzo różnorodną, otwartą na style klasyczne i współczesne nurty muzyczne. Piątkowy koncert, organizowany przez Fundację dla Tczewa we współpracy z Akademią Muzyczną w Gdańsku, oczarował publiczność zebraną w sali fundacji przy Alei Zwycięstwa. Występ rozpoczął się od znakomitego argentyńskiego tanga, a potem ani przez moment artyści nie zeszli z wysokiego poziomu, często zaskakując swoimi propozycjami. Od pięknych, nastrojowych, wzruszających utworów poprzez energetyczne melodie latynoskie, jazzowe standardy, polskie kompozycje przedwojenne, porywające żydowskie utwory o charakterze klezmerskim, do kompozycji autorskich, własnych, jakie trio Zagan Acoustic wykonało podwójnie bisując. Paweł Zagańczyk dziękował na koncercie prezes Fundacji dla Tczewa Wiesławie Quelli nie tylko za zaproszenie jego zespołu.

- Jestem zaszczycony, że mogę wystąpić przed tczewską publicznością w ramach zapowiedzi Zjazdu Akordeonistów - mówił. - Znam program artystyczny tej imprezy, wiem kto wystąpi i wiem, że przed Wami znakomite koncerty ze świetnymi, wybitnymi artystami, mistrzami akordeonu, którzy mają za sobą występy w kraju i zagranicą. Mam nadzieję, że pierwszy Zjazd Akordeonistów organizowany w Tczewie nie będzie pierwszym i ostatnim, a otworzy imprezę cykliczną, która mieszkańcom tego miasta się spodoba.

Przed koncertem w siedzibie Fundacji dla Tczewa odbyła się konferencja prasowa z udziałem Pawła Zagańczyka, ale też najważniejszych osób zaangażowanych w organizację Zjazdu Akordeonistów, czyli Wiesławy Quelli oraz profesor Elżbiety Rosińskiej wykładowcy AM w Gdańsku, która w Zjeździe Akordeonistów będzie występować w podwójnej roli - jako przewodnicząca jury konkursowego oraz jako członek formacji Bagatela, która wystąpi 1. października na koncercie w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na Suchostrzygach (godz. 17.30). Profesor Rosińska mówiła o fenomenie i specyfice akordeonu, zapowiadała także piątkowy koncert - omawiała utwory jakie zaprezentuje Bagatela. Ponadto przedstawiła skład jury i odpowiadała na pytania dotyczące spraw oceniania akordeonistów i zespołów biorących udział w części konkursowej. Paweł Zagańczyk na konferencji mówił o gwiazdach występujących w sobotnim (2. października) galowym koncercie kończącym zjazd (godz. 16.00, aula Gimnazjum nr 1 w Tczewie).

- Harmonium Duo to duet składający się ze świetnych fachowców znakomicie się uzupełniających i dających wspaniałe koncerty, z których zespół słynie nie tylko w kraju, ale też za granicą - mówił. - Milonga Baltica to projekt równie znany i ceniony, który z pewnością zachwyci tczewską publiczność.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  Olcia_gość

  23.09.2010, 12:15

  Z tego co wiem to trio Zagan Acoustic zagra również jutro w Cinnamon Cafe, szkoda że nie ma o tym żadnej informacji, bo chłopaki super grają :)

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx3.xx6 
 • Słuchacz_gość

  23.09.2010, 19:48

  Imprezy

  Byłam na koncercie tria, naprawdę wyśmienity. Przy okazji wielkie gratulacje dla Pani Prezes Fundacji...Pani Wiesiu ja i moi znajomi wierzyliśmy, że nie da się Pani "wyautować" przez UKŁAD.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.