Wypadek w Lignowach, pożar w Tczewie, podpalenie śmieci...

Straż pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - Wypadek w Lignowach, pożar w Tczewie, podpalenie śmieci...
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 04.02.2019 roku do 10.02.2019 roku zanotowano łącznie 18 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia


04.02.2019r. - Bielawki - pożar poddasza
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano pożar poddasza budynku mieszkalnego, mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz. Płomienie wydostawały się ponad dach budynku. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenie zasilania energetycznego na tablicy elektrycznej, podaniu 2 prądów wody na dach oraz do wewnątrz budynku. Po rozstawieniu podnośnika hydraulicznego podano trzeci prąd wody na dach budynku. Po dogaszeniu poddasza przystąpiono do prac rozbiórkowych i do wyniesienia spalonych elementów z poddasza. Cały budynek przewietrzano i sprawdzono kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym. W zdarzeniu brały udział 1 zastęp z PJRG Pelplin, 2 zastępy z OSP Pelplin, 1 zastęp z JRG Starogard Gdański oraz 1 zastęp z JRG Tczew.

04.02.2019r. - Tczew ul. Stanisława Konarskiego 1 - podpalenie śmieci w korytarzu piwnicy
Na miejscu zastano mieszkanki bloku, które ugasiły pożar śmieci w korytarzu piwnicy przed naszym przybyciem zastępów straży pożarnej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przewietrzeniu piwnicy i klatki schodowej. Wszystkie mieszkania sprawdzono za pomocą urządzeń pomiarowych. W działaniach brały udział 4 zastępy z JRG Tczew.

5.02.2019r. - Opalenie - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia zastano zderzenie samochodu dostawczego z osobowym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, neutralizacji wycieków oraz postawieniu pojazdu na koła. Wskutek zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane. W zdarzeniu brały udział 1 zastęp z OSP Opalenie, 1 zastęp z JRG Kwidzyn oraz 1 zastęp z JRG Tczew.

07.02.2019r. Tczew ul. Aleja Solidarności - kolizja drogowa
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kolizje 2 samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu drogi z plastikowych elementów karoserii. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

10.02.2019r. Lignowy Szlacheckie - samochód uderzył w drzewo
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy, który uderzył w drzewo .Kierowca znajdował się w pojeździe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz podanie jednego prądu piany, gdyż w miejscu odłączenia akumulatora pojawił się dym. Wraz z zastępami straży pożarnej przybył na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który zajął się osoba poszkodowaną. Wskutek zdarzenia żadna osoba nie została zabrana do szpitala. W działaniach brał udział 1 zastęp z PJRG Pelplin, 1 zastęp z OSP Lignowy Szlacheckie oraz 1 zastęp z JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej