Zagramy na kolejnym "Orliku"

Tczew - Zagramy na kolejnym "Orliku"
Być może już w grudniu miłośnicy futbolu będą mogli pokopać piłkę na kolejnym tczewskim Orliku. Lada dzień zakończą się prace na kompleksie przy szkole sportowej, urzędnicy dokonają niezbędnych odbiorów i... będzie można grać.

Boiska, które od jakiegoś czasu powstają przy szkole podstawowej nr 2, w zasadzie już wyglądają na ukończone. Przy "dwójce" pojawiło się boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią trawiastą. Jest także wielofunkcyjne boisko do gry w siatkówkę i koszykówkę.

- Teren został ogrodzony i oświetlony. Pojawią się również zaplecza socjalne dla korzystających z kompleksu - wyjaśnia nam Maciej Zych, naczelnik Wydziału Inwestycji i Sportu w tczewskim magistracie - Musimy jeszcze dokonać odbioru, uzyskać pozwolenie na użytkowanie i... będzie można grać.

Budowa kompleksu boisk kosztowała 1.068.625 zł. Po 333 tysiące wyłożyły samorząd województwa oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Resztę środków wydatkowała gmina miejska. Urzędnicy mają nadzieję, że pierwsi miłośnicy "gry w nogę" skorzystają z boisk najpóźniej w grudniu.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • Tomk_gość

  05.11.2009, 08:12

  A jaka cena użytkowania ?

  jak w temacie. Na starym boisku harcerskim też powstaje taki kompleks ale jaka będzie cena uzytkowania

  Odpowiedz
  IP: 195.205.xx0.xx0 
 • Zidane_gość

  05.11.2009, 09:27

  Zagramy na kolejnym "Orliku"??????????

  Nie rozumiem tego hurrraaa optymizmu tcz.pl - czy nie pamiętamy ,że uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w SP 11 trwało pół roku Czy nie chcemy pamiętać .????? Zauważam ,że gloryfikujecie wszystko to co robi Miasto nie zadając niewygodnych pytań !!!! A zasady korzystania z tych obiektów to oddzielny temat proszę sprawdzić kto i na jakich zasadach korzysta , tylko w bez zapowiedzi, choćby grafik we wspomnianej szkole. Chyba ,ze jest to artykuł sponsorowany to sorrryyyy !!! Tcz.pl tubą UM ??? Fajnie,ze powstają kolejne ale teraz należy zrobić krok dalej i przyjrzeć się jak FUNKCJONUJĄ

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx2.xx2 
 • fossa_gość

  05.11.2009, 13:45

  O Tcz.pl można mieć różne zdanie, ale nie rozumiem twojego wpisu. Niby jakie nieprawidłowości wykryłeś przy funkcjonowaniu Orlika przy SP 11? Korzystam z niego - gdy jest pogoda - przynajmniej raz w tygodniu. Z wolnym boiskiem do kosza i siaty nie ma problemu. Aby pograć w nogę większą ekipą owszem trzeba się zapisać wcześniej, ale lepszy taki porządek niż gdyby 30 chłopa miało by się kłócić jak szczeniaki kto ma teraz zagrać. Sprecyzuj swoją wypowiedź.

  Cytuj
  IP: 79.190.xx7.xx4 
 • _gość

  05.11.2009, 16:41

  zA KORZYSTANIE Z BOISKA TYPU ORLIK NIE SA POBIERANE ZADNE OPLATY, A FUNKCJONUJA PRAWODLOWO - W GODZINACH SZKOLNYCH SA WYKORZYSTYWANE DO PRZEPROWADZANIA ZAJEC w-F W GODZINACH POPOLUDNIOWYCH , KORZYSTAJA Z NICH OKOLICZNA MLODZIEZ ORAZ GRUPY ZORGANIZAOWANE POD CZUJNYM OKIEM OPIEKUNA BOISKA, KTORY ODPOWADA ZA SZATNIE ORAZ OSWIETLENIE!! OBY TAK DALEJ!!

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx5.xx0 
 • Tomk_gość

  05.11.2009, 19:24

  Dzięki za odp.

  taka odpowiedź mnie bardzo satysfakcjonuje, no i w sumie o to mi chodziło.

  Cytuj
  IP: 82.160.xx3.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.