Obóz archeologiczny. Sprawdź, co kryje się w krypcie fary

Co kryje się pod posadzką fary? (fot. tcz.pl)
Tczew - Obóz archeologiczny. Sprawdź, co kryje się w krypcie fary
Interesujesz się archeologią? Ciekawią Cię tajemnice przeszłości? Weź udział w obozie archeologicznym, który już po raz drugi odbędzie się w naszym mieście. Pod okiem archeologa będziesz odkrywał to, co kryje tczewska ziemia.

Fabryka Sztuk w Tczewie zaprasza młodzież ponadgimnazjalną na obóz archeologiczny, który odbędzie się w Tczewie. Organizatorzy zaplanowali dwa tygodniowe turnusy w terminie - 21 do 27 lipca i od 28 lipca do 3 sierpnia br. Opiekunem będzie archeolog Renata Wiloch-Kozłowska.

- Na obóz archeologiczny zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną, która chciałaby przeżyć niebanalną przygodę oraz naprawdę "dotknąć" historii. Nasza propozycja jest niepowtarzalną okazją do poznania fascynującej pracy archeologów, którzy wraz z młodzieżą odkryją tajemnice ziemi tczewskiej. Udział w obozie archeologicznym jest bezpłatny. Czekamy na zgłoszenia. - informuje Alicja Gajewska, dyrektor CWRDW.

W programie przewidziany jest m.in. bezpośredni udział młodzieży w pracach ręcznych w czasie wykopalisk w tczewskiej Farze, a także praca przy myciu i segregowaniu zabytków, aktywny udział w próbach rekonstrukcji ceramiki, czy też jej rysowaniu. Udział w obozie archeologicznym jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona! Zapisy pod nr tel. 58 530 44 81.
Drukuj
Prześlij dalej