Dzieci z Białorusi spędzały wakacje w Tczewie

Dzieci przygotowały dla prezydenta niespodziankę - odśpiewały piosenkę (fot. tcz.pl)
Tczew - Dzieci z Białorusi spędzały wakacje w Tczewie
Grupa 30. dzieci z Lidy i Grodna na Białorusi spędzała wakacje w Tczewie. Goście zza wschodniej granicy byli w Polsce od 14 czerwca i oprócz Tczewa, zdążyli zwiedzić Hel i Gdynię. Czekały ich jeszcze atrakcje Kociewia.

Pobyt zorganizowało Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" przy pomocy samorządu. Dzieci z Białorusi wypoczywały w Tczewie już po raz drugi. Mali Białorusini mieszkali w internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych. Zwiedzili m. in. Gdynię, Hel oraz wzięli udział w Dniach Ziemi Tczewskiej. Goście zobaczyli także największe atrakcje Kociewia - najbardziej podobał się im Hel i tczewska "Fabryka Sztuk". Młodzi Białorusini spotkali się również z włodarzami naszego miasta:

- Cieszę się, że w naszym mieście po raz drugi gościmy dzieci i młodzież z Białorusi, ale odczuwam również pewien smutek - mówił prezydent Tczewa, Zenon Odya - Inicjator tej wymiany - Maciej Płażyński - zginął w Smoleńsku. Jednak cieszmy się, że możemy kontynuować jego ideę.

Dzieci przygotowały dla prezydenta niespodziankę - odśpiewały piosenkę "Hej sokoły". Z kolei szef Biura Promocji tczewskiego magistratu, Ludwik Kiedrowski przygotował konkurs wiedzy o Tczewie - na koniec wszyscy otrzymali materiały promocyjne związane z Tczewem oraz jubileuszowy dukat "4 sambory".
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +7

  _gość

  25.06.2010, 08:21

  Dzieci już zdążyły wrócić do siebie.

  Odpowiedz
  IP: 194.165.xx8.xxx 
 • -5

  ella_gość

  25.06.2010, 08:28

  Ale miały atrakcje - z białorusi na polską prowincję ich przywieźli

  Cytuj
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • +7

  hehehe

  25.06.2010, 13:02

  ...

  bardzo dobrze, że przyjechały, może w przyszłości to oni poprowadzą Białoruś ku rozwojowi , będzie ciężko , ale może kiedyś...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +4

  ._gość

  25.06.2010, 13:34

  tczew dla ciebie z bialorusi nie jest prowincją tylko normalnym, czystym, zadbanym miastem : ) w ktorym moga zobaczyc most, pobyc na swiezym powietrzu w milym otoczeniu na bulwarze, odwiedzic muzeum wisly, przejsc sie po kosciolach innych niz te ktore znaja na bialorusi, porozmawiac z ludzmi, dla dzieci ktore nie maja na bialorusi zadnych szans na wakacje, jest to nie lada atrakacja. ALE PYTAM do jakiego miasta na bialorusi pojechaly polskie dzieci ? (tam tez jest co oglądać) DO ZADNEGO ? a bu !

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +2

  GiGs_gość

  25.06.2010, 14:11

  Dzieci z tzw: "Białorusi"

  Należałoby powiedzieć Polacy z Grodzieńszczyzny i Wileńszczyzny pod tymczasowym zarządem białoruskim!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx8 
 • +3

  hehehe

  25.06.2010, 16:39

  ...

  tak, masz rację, o NASZYCH na Ukrainie nie wspominając

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia