Pożar obory. Spłonęły zwierzęta hodowlane

Pożar w Gniewie (fot. tcz.pl)
Tczew - Pożar obory. Spłonęły zwierzęta hodowlane
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 30. stycznia do 5. lutego zanotowano łącznie 29 zdarzeń, z czego 21 stanowią pożary, a 8 to miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

02.02.2012 r. Tczew, ul 30. Stycznia - pożar piwnicy w budynku mieszkalnym

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano pożar piwnicy w budynku jednorodzinnym. Zabezpieczono teren akcji, następnie strażacy pracujący w aparatach ochrony dróg oddechowych rozpoczęli gaszenie. Po opanowaniu pożaru pomieszczenia zostały dogaszone i przewietrzone. Podczas działań ewakuowano jednego z mieszkańców wraz z psem. Poszkodowana została jedna osoba, którą zespół ratownictwa medycznego przewiózł do szpitala. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG Tczew.

03.02.2012 r. Śliwiny - pożar obory

Na miejscu zdarzenia zastano pożar siana na poddaszu obory. Prąd do budynku odłączono, a następnie podano jeden prąd gaśniczy w natarciu na palące się siano. Po ugaszeniu pożaru oddymiono pomieszczenia i dokładnie przeszukano. Obiekt sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej. W pożarze spłonęły zwierzęta hodowlane. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Swarożyn i OSP Gniszewo.

04.02.2012 r. Pelplin, Plac Cukrowni - pożar samochodu dostawczego

Do pożaru samochodu marki Mercedes Sprinter doszło w godzinach przedpołudniowych w Pelplinie. Ogień objął przed przyjazdem straży przedział silnikowy oraz pasażerski. Pożar został ugaszony przez 1 zastęp z OSP Pelplin.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  szpieg szoguna_gość

  07.02.2012, 09:16

  Szkoda zwierzątek.

  Wczoraj też gdzieś w okolicy płonęły zabudowania gospodarcze.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia