"Wiecznie młodzi" podbijali stolicę

Zespół pojawił się m. in. przy Grobie Nieznanego Żołnierza (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
04
10.2009
Niedziela
Tczew - "Wiecznie młodzi" podbijali stolicę
W ramach tegorocznego Międzynarodowego Dnia Osób Starszych seniorzy z zespołu tanecznego "Wiecznie Młodzi" 4 października uczestniczyli w stołecznych obchodach święta. Inicjatywę zorganizowało FORUM 50+ Seniorzy XXI Wieku! We współpracy z organizacją Mali Bracia Ubodzy i w partnerstwie z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy oraz firmy Emporia Telecom. Organizacje i grupy seniorskie przed licznie zebraną w Ogrodach Saskich publicznością zaprezentowały różnorodne formy aktywności dla osób w wieku 50+.

W programie znalazły się między innymi prezentacje projektów na rzecz osób starszych, pokazy sportowe, kabaretowe, muzyczne i taneczne. Te ostatnie zostały przygotowane między innymi przez zespół Wiecznie Młodych, który na zaproszenie organizatorów wystąpił w trzech odsłonach tańca. Tczewianie prowadzili także stoisko informacyjne, przy którym można było zapoznać się z ofertą lokalnych działań aktywizacyjnych na rzecz osób starszych.

Działalność zespołu tanecznego "Wiecznie Młodzi" realizowana jest od 2004 roku w ramach współpracy Zarządu Miejskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Tczew.Udział przedstawicieli lokalnego środowiska seniorów zorganizowany został po ubiegłorocznym sukcesie wizyty w Warszawie. Wówczas tczewianie włączyli się do akcji Komisji Europejskiej "Za Różnorodnością. Przeciw Dyskryminacji".
Projekty realizowane na rzecz aktywizacji społecznej grup osób wykluczonych, bądź zagrożonych wykluczeniem społecznym w Tczewie stanowią dobre praktyki, które warto upowszechniać w innych miastach. Projekt MOPS w Tczewie o nazwie "Bank Czasu-Bankiem Życzliwości" upowszechniający w lokalnej społeczności ruch samopomocy 5 października zdobył wyróżnienie w konkursie "Antek" na najlepszą inicjatywę zrealizowaną w województwie pomorskim w obszarze równości szans, mobilności i elastyczności zawodowej oraz przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  Julia_gość

  11.10.2009, 21:23

  wiwat S E N I O R Z Y!!!!!!

  Tczewscy Seniorzy są bardzo kreatywni i odważni-dzięki za wspaniały występ w stolicy to żywa ,ekstra promocja naszego miasta

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx5.xx8 
 • _gość

  17.01.2013, 12:33

  zawsze to samo

  Odpowiedz
  IP: 79.184.xx6.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.