Rok 2018 Rokiem Polski Niepodległej w gminie Pelplin

Pelplin (fot. tcz.pl)
Tczew - Rok 2018 Rokiem Polski Niepodległej w gminie Pelplin
Zgodnie z przyjętą przez radnych Rady Miejskiej w Pelplinie - Uchwałą, Rok 2018 został ustanowiony Rokiem Polski Niepodległej w Gminie Pelplin.

W świadomości zbiorowej Polaków, Święto Niepodległości funkcjonuje jako jedno z najważniejszych wydarzeń w historii. Dlatego też, przypadające w 2018 roku, stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest okazją do wspólnego świętowania tego radosnego Jubileuszu w jedności i pojednaniu oraz zachętą do budowania wspólnej przyszłości.

Samorząd Gminy Pelplin chcąc upamiętnić pokolenia Polaków, którzy wspólnym wysiłkiem militarnym, politycznym, gospodarczym i społecznym stworzyli podwaliny nowoczesnego państwa, postanowił o ustanowieniu Roku 2018 - Rokiem Polski Niepodległej. W ten sposób chce zachęcić społeczność lokalną do szerzenia takich wartości jak: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka oraz solidarność.


Ponadto Gmina Pelplin ustanawiając Rok 2018 - Rokiem Polski Niepodległej, wspiera działania podejmowane przez Sejm RP, który uchwałą z dnia 25 maja 2017 r. ustanowił Rok 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Jednocześnie Rok Polski Niepodległej ma sprzyjać podejmowaniu działań o charakterze kulturalnym, artystycznym i edukacyjnym, przygotowujących do godnego celebrowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ze szczególnym uwzględnieniem pamięci
i tradycji rodzinnej, lokalnej i regionalnej.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Pelplin do podejmowania działań związanych z szerzeniem patriotyzmu, opartych na szacunku dla innych kultur i języków, włączanie się do radosnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości oraz kształtowania międzypokoleniowej solidarności.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  Ewa_gość_gość

  08.01.2018, 13:45

  Zaścianek cywilizacji !

  To jest stwór na granicy wsi ( przepraszam wieś - gdyż bywa piękniejsza)

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx4.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA