Za nami Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP

Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP (fot. mat. organizatora)
Tczew - Za nami Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP

zobacz galerię zdjęć: 3
W ostatni wtorek (11.05) w Środowiskowym Hufcu Pracy 11-1 w Tczewie odbył się Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP. Podobna twórczość jest jedną z form wychowawczych Ochotniczych Hufców Pracy, która ma na celu wychowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w kulturze poprzez rozwijanie zainteresowań i pobudzanie uzdolnień artystycznych.

Przegląd Twórczości stwarza uzdolnionej młodzieży możliwości zaprezentowania swoich umiejętności, jednocześnie kształtując wrażliwość na kulturę i twórczość artystyczną. Imprezę otworzył Wojewódzki Komendant PWK OHP Jarosław Gołąbek, który przywitał wszystkich przybyłych gości, uczestników i komisję konkursową w składzie - Gertruda Pierzynowska - Radna Miejska, Anna Kruszyńska i Justyna Grunau - z Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Komendant życzył wszystkim uczestnikom udanych występów, a zespołowi, który wygra powodzenia na Centralnym Przeglądzie w Lesznie. Nad całością Przeglądu czuwała Pedagog Wojewódzka Magda Okrzes przy wsparciu kadry ŚHP 11-1. Dzień był dla uczestników okazją do zaprezentowania swoich uzdolnień scenicznych i pokazania umiejętności plastycznych. Na scenie młodzież zaprezentowała różne formy, jak: śpiew, teatr i taniec. Na wystawie plastycznej zagościła różnorodność form prac wykonanych przez uczestników OHP, tj. malarstwo, grafika artystyczna, grafika użytkowa, rzeźba, tkanina artystyczna i rękodzieło artystyczne.

Występy młodzieży spotkały się z dużym uznaniem widowni i jury. Komisja oceniająca po długich i burzliwych obradach przyznała:

- w kategorii scena: I miejsce ŚHP 11-16 w Gdańsku za taniec "POLONEZ”, który zatańczyli: Magdalena Luksenburg, Marcin Ptak, Anna Błażyńska, Marcin Olszewski, Justyna Gorlikowska, Arkadiusz Przydatek; II miejsce dla młodzieży ze świetlicy HP 11-18 z Nowego Dworu Gdańskiego za taniec współczesny "TANECZNE TRZĘSIENIE ZIEMI" - Mateusz Bernacki, Szymon Konefał, Paulina Ostrowska, Kamila Ostrowska, Marta Konefał, Klaudia Kiliman oraz III miejsce również dla ŚHP 11-6 w Gdańsku za taniec współczesny - Marcin Ptak i Arkadiusz Przydatek,

- w kategorii plastyka bezkonkurencyjnie zwyciężyli uczestnicy ŚHP 11-1 w Tczewie. I miejsce Wiktoria Delklok ŚHP 11-1, II miejsce Agnieszka Brzezińska ŚHP 11-1 i III miejsce Kamil Wrzołka ŚHP 11-1.

Nagrodę Komendanta PWK OHP otrzymał Teatrzyk RazDwaTrzy z ŚHP 11-1 w Tczewie w składzie Dorota Moczyńska, Paulina Litwin, Adrian Sagan, Kamil Wrzołka za przedstawienie profilaktyczne "Już dość". Nagrodę Starosty Tczewskiego otrzymała Weronika Brandt z ŚHP 11-4 ze Starogardu Gdańskiego, a nagrodę jury Oliwer Wardin z HP 11-12 z Gdyni. Wyróżnienie specjalne przyznano Szymonowi Konefał ze świetlicy HP 11-18 z Nowego Dworu Gd. Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczała Z-ca Wojewódzkiego Komendanta Małgorzata Burczy.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia