Dzisiaj (12.01) wybiorą Miss i Mistera wśród seniorów

Tczew - Dzisiaj (12.01) wybiorą Miss i Mistera wśród seniorów
Dziewięcioro uczestników powalczy w tym roku o korony najpiękniejszej seniorki i seniora. Już dzisiaj (12.01) w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki odbędą się Wybory Miss i Mistera Złotego wieku - będzie to już dziewiąta edycja tczewskiej imprezy znanej w całej Polsce.

W tegorocznym konkursie weźmie udział dziewięcioro seniorów - sześć pań i trzech panów w wieku od 70 do 85 lat. Początek finałowej gali dzisiaj o godz. 16.00 w Centrum Kultury i Sztuki. Uroczystość poprowadzi Jolanta Jank i Piotr Weintz.

- Wybory stanowią wyjątkową okazję do inauguracji obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej ustanowionych w 2012 roku przez Komisję Europejską. Działania obchodów będą okazja do tego, by uświadomić sobie, że w Europie żyjemy dziś dłużej i że cieszymy się dobrym zdrowiem dłużej niż kiedykolwiek wcześniej, oraz by bliżej przyjrzeć się możliwościom, jakie z tego wynikają. - mówi Julita Jakubowska, prezeska ZM PKPS w Tczewie - Wybory łączą starania wielu osób i środowisk w działaniu na rzecz poprawy jakości życia seniorów w naszych społecznościach. Niech zatem Wybory staną się okazją do wspólnego przeżycia "piękna każdego wieku".Dodajmy, że na scenie może pojawić się każdy, kto skończył siedemdziesiąty rok życia. W tym roku zaprezentują się - Urszula Meyer - lat 71, Jadwiga Chabowska - lat 70, Hubert Radziszewski - lat 74, Tadeusz Gowin - lat 85, Genowefa Jael Tamoy - lat 77, Alicja Wiśniewska - lat 70, Hildegarda Zacharska - lat 71, Eryka Grabowska-Gołębiewska - lat 71 i Zbigniew Waruszewski - lat 79. Inicjatywa organizacji Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku powstała w 2004 roku i wpisała się w ruch na rzecz tworzenia profesjonalnej opieki społecznej przyjaznej osobom starszym. W siedmiu edycjach wzięło udział 105 osób powyżej 70 roku życia, które dowiodły, że piękno i pogoda ducha mogą być nieprzemijalne. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Miriam_gość

  12.01.2012, 22:32

  Gratulacje

  Gratuluję wszystkim seniorom takiego podejścia do życia, werwy i pogody ducha. Życzę dużo zdrowia i sukcesów w życiu osobistym. Organizatorom, należą się podziękowania. BRAWO!

  Odpowiedz
  IP: 178.56.xx2.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia