Nowy plac zabaw w listopadzie

Program ma zaspokoić potrzebę maluchów do zabawy - także na terenie szkół (fot. tcz.pl)
Tczew - Nowy plac zabaw w listopadzie
Rozstrzygnięty został przetarg na budowę szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 10 w Tczewie w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła". Plac ma być gotowy do końca listopada.

Rządowy program "Radosna Szkoła" umożliwia szkołom podstawowym otrzymanie wsparcia finansowego na wyposażenie szkolnego placu zabaw i sali zabaw. Celem programu jest zapewnienie najmłodszym uczniom właściwego rozwoju psychofizycznego i warunków do aktywności ruchowej porównywalnej ze standardami wychowania przedszkolnego. Wdrażanie programu ma związek m. in. z tym, że szkolną edukację będą teraz rozpoczynać już sześcioletnie dzieci.

- Wpłynęło 5 ofert, z czego trzy nie spełniały warunków udziału w postępowaniu. Ostatecznie wybrano firmę SATERNUS sp. z.o.o. z Chorzowa, która wykona zadanie za 164 tys. zł. Termin wykonania upływa z końcem listopada br. - mówi Małgorzata Mykowska, rzecznik tczewskiego magistratu.

Dotację na utworzenie placów zabaw otrzymało 59 szkół podstawowych z całego Pomorza. Na ten cel przeznaczona zostanie kwota 4 891 561 zł. Realizacja programu rozłożona jest na lata 2009-2014 i w tej perspektywie czasowej ma objąć wszystkie placówki szkolne. Wsparcia finansowego udziela się pod warunkiem zapewnienia przez organ prowadzący wkładu własnego. Beneficjentami pośrednimi programu są szkoły podstawowe oraz sami uczniowie klas I-III.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -2

  matka_gość

  27.09.2011, 06:02

  plac zabaw na Bajkowym

  Na osiedlu Bajkowym jest plac zabaw bez zabezpieczenia brak ogrodzenia od strony ulicy ,gdzie przez 10 minut można policzyć przejężdżające przynajmiej po 8 samochodow w jedną i drugą stronę.Co na to radni bezradni(P.Korda,P.Kucharski,P.Antczak) takie obietnice wyborcze w tym temacie i nic. Tam każdego dnia może dojść do wypadku bo chwila nieuwagi opiekuna dziecka i dziecko jest pod kołami. Ten plac zabaw powinien być nieczynny do momentu zabezpieczenia. Tak samo na Jagoełly 6 elementy zabaw zdewastowane i nie przydatne do użytku dla dzieci ,ale wraki stoją i zagrażają. Kto tam odpowiada ,gdzie straż miejska ,aby przeprowadziła kontrolę.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx9.xx2 
 • plac_gość

  27.09.2011, 09:35

  Instrukcja obsługi

  Plac zabaw należy poddawać kontrolom okresowym, Zaleca się aby nabywca ustanowił system nadzorowania bezpieczeństwa placu zabaw, w którym określi: daty przeprowadzania kontroli placu zabaw, osoby odpowiedzialne za przeprowadzanie kontroli, Zaleca się, aby osoby nadzorujące stan bezpieczeństwa oraz wykonujące kontrole, naprawy i konserwacje były kompetentne. W razie potrzeb należy przeszkolić personel...itd ...Na placu zabaw należy umieścić regulamin placu zabaw z telefonem kontaktowym do zarządcy terenu, telefonami awaryjnymi... itd . To nie jest wiedza tajemna tylko standardy cywilizacji panie panowie radni, urzędnicy .. itd

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xx8.xx7 
 • matka_gość

  27.09.2011, 10:46

  place zabaw

  Place zabaw należące do Zasobow Spóldzielni Mieszkaniowej to żenada. Tylko jeden plac na Jagiełly 2 i Armii Krajowej 47 jest ogrodzony ,ale tam bawią się dzieci (wnuki i prawnuki) pracownic administracji Sp-lni więc trzeba zadbać o minimalny standard.Brak regulaminu i kontaktu z odpowiedzialnymi na żadnym placu zabaw nie ma.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx9.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.