Opóźni się budowa przedszkola na osiedlu Witosa - będzie trzeba ogłosić kolejny przetarg

W Tczewie brakuje miejsc w przedszkolach (fot. tcz.pl)
Tczew - Opóźni się budowa przedszkola na osiedlu Witosa - będzie trzeba ogłosić kolejny przetarg
Opóźni się budowa zapowiadanego już od jakiegoś czasu przedszkola na tczewskim osiedlu Wincentego Witosa. Wyłoniony w wyniku przetargu wykonawca inwestycji, któremu działka miała być przekazana w dzierżawę wieczystą, nie otrzymał kredytu, jaki miał pozwolić na budowę przedszkola. Teraz magistrat zamierza ogłosić kolejny przetarg.

Niedawno pisaliśmy w naszym serwisie, że najpóźniej za trzy lata tczewskie osiedle Wincentego Witosa powinno doczekać się swojego przedszkola. Placówka miała powstać na działce przy ulicy Głowackiego na wysokości zbiegu z ulicą Nałkowskiej.

- Tam odbył się już przetarg, jednak oferent, który go wygrał, wycofał się. Z wyjaśnień, jakie do nas dotarły wynika, że nie otrzymał kredytu na budowę przedszkola. W związku z powyższym uruchomimy drugi przetarg - wyjaśnia nam zastępca prezydenta Tczewa, Zenon Drewa - Jest duże zainteresowanie tym terenem i przedszkole tam powstanie. Na pewno znajdzie się drugi wykonawca, który podejmie się tego zadania.

Przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku. Urząd Miejski liczy na to, że inwestora uda się znaleźć jak najszybciej. Podczas ostatniego przetargu cena wywoławcza wyniosła 440 tys - ostateczna cena to 1,01 mln. zł. Z danych magistratu wynika, że w tym roku dla 191 maluchów nie znajdą się wolne miejsca w przedszkolach. Sytuację stabilizują dostępne miejsca w prywatnych punktach przedszkolnych.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • -6

  nick_gość

  28.09.2010, 11:14

  Przdszkole

  To kogo UM do przetargów dopuszcza? Kogoś, kto potrzebuje kredytu na tak małą inwestycję i na dodatek go nie otrzymuje? Widocznie nie był wiarygodny dla banku. Taki ktoś wygrywa przetargi organizowane przez tczewski UM? Naszym urzędasom wystarczy zamydlić oczy niską kwotą i już wygrywa się przetarg? I co z tego, że wygrał, bo podał niską kwotę, skoro nawet na taką kwotę nie dostał kredytu i budowa przedszkola się opóźni. Urzędaski powinny chyba jeszcze kilka innych aspektów brać pod uwagę, a nie tylko kwotę, jaką oferent rzucił podczas przetargu. Może należałoby zaprosić do uczestnictwa w tczewskich przetargach meneli zbierających złom? Efekt będzie taki sam. Czy przy tej okazji jacyś urżednicy pobierający swoje uposażenie z naszych podatków nie powinni dostac za tą sprawę "po majtkach"?

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx8.xx5 
 • +5

  _gość

  28.09.2010, 14:48

  Oj, słabo z cztyaniem!

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • +7

  ...._gość

  28.09.2010, 14:00

  do Pana powyżej

  o czym piszesz człeku? Kompletnie nie zrozumiałeś o co chodzi w notce. To był prztarg nie na budowę przedszkola na zlecenie miasta, tylko na zakup ziemi przez prywatnego inwestora, który miał wybudować i zarządzać przedszkolem, prywtnym przedszkolem! Klient wylicytował NAJWYŻSZĄ kwotę, ale nie przystapił do umowy notarialnej i nie kupił ziemi tracąc wadium, gdyz nie dostał kredytu na swoja inwestycję. Chyba proste?

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx9.xx8 
 • -3

  Paweł_gość

  28.09.2010, 17:21

  Ehh

  na Górkach już jest przedszkole...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx2 
 • gneska_gość

  28.09.2010, 18:16

  to wstyd

  JaK może nie być miejsca w przedszkolach co pracujący rodzice maja zrobić.Państwo chce aby młodzi mieli dzieci a im wcale nie pomaga.błagać o przyjęcie do przedszkola mi się akurat udało i moja córcia chodzi do Akademi Krasnolódków najfajniejsze przedszkole małe i przytulne.Urzędasy róbcie wszystko aby powtało nowe przedszkole omińcie inne inwestycje to powinien być priorytet.Co roku to samo walka o miejsce.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx0 
 • gosc_gość

  28.09.2010, 20:19

  lipa i tyle co z dziećmi robić na nianię nie każdego stać

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.