Przedszkolaki z wizytą na komendzie

Przedszkolaki na komendzie (fot. KPP Tczew)
Tczew - Przedszkolaki z wizytą na komendzie

zobacz galerię zdjęć: 2
Tczewscy policjanci gościli w komendzie dzieci z Przedszkola "Chatka Puchatka" w Tczewie. Policjantka podczas spotkania przedstawiła najmłodszym zasady bezpiecznego zachowania podczas poruszania się po drodze oraz zapoznała z pracą policjanta. Funkcjonariuszka na pamiątkę spotkania odbiła na kartce maluchom ich własne odciski palców. Na koniec spotkania przedszkolaki obejrzały policyjny radiowóz.

Tczewskich policjantów odwiedzili szczególni goście z Przedszkola "Chatka Puchatka" w Tczewie. Podczas zwiedzania budynku komendy dwóm grupom przedszkolnym przybliżono codzienną służbę funkcjonariuszy Policji.

- Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Policjantka na specjalnie przygotowanym przejściu dla pieszych uczyła przedszkolaków prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia przez "zebrę". Każdy z przedszkolaków mógł zobaczyć w jaki sposób technicy kryminalistyki zabezpieczają różnego rodzaju ślady oraz w jaki sposób i dlaczego pobiera się ślady linii papilarnych. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało własne odciski palców oraz magnesy z numerami alarmowymi. Na zakończenie wizyty przedszkolacy mogli zasiąść za kierownicą radiowozu, co sprawiło im wielką frajdę.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +4

  Waldi_gość

  11.01.2019, 07:44

  Dlaczego policja zajmuje się takimi plerdołami jak zabawa z przedszkolakami i obsługa biznesu Owsiaka? Jak się policji tak bardzo nudzi to zapraszam na spacer po mieście niech się wezmą za wandali

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx7 
 • -2

  op_gość

  11.01.2019, 09:14

  Ależ ty tępawy jesteś kolego! A dlaczego doradzamy dzieciom, co lepiej ubrać na daną pogodę? Bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Po co nauczyciel uczy dzieci matematyki? Itd. Nie wiem czy zrozumiałeś o co mi chodziło. Dzięki takim typom jak ty tak wielu młodych ludzi nie ma szacunku do nauczyciela, policjanta, starszych czy rodziców. Czy nie będziesz pierwszym, który będzie wydziarał mordę jak dziecko wbiegnie na pasy i zostanie potrącone przez samochód? Gdzie była policja? Itd. Oj jeszcze musi dużo wody w Wiśle upłynąć , zanim durne społeczeństwo zmądrzeje.

  Cytuj
  IP: 31.61.xx5.xx2 
  +5

  MIKI_gość

  11.01.2019, 11:56

  do op_gość

  op_gość Aleś ty głupi. Według twojej teorii teraz każda klasa szkolna i każde przedszkole MUSI odwiedzić komendę po to by dziecko nie wbiegło na pasy? No tak bez fachowej porady policjanta się nie obejdzie. Nie wolno ominąć ani jednego dziecka. Obowiązkowo trzeba wszystkie dzieci wyedukować poprzez policjantów. Żeby nie było pretensji "gdzie była policja gdy dziecko wybiegło na pasy". Oczywiście według twojej teorii zasad poruszania się po pasach i ostrożności NIE MOŻE przekazać ani rodzic ani nauczyciel. No po prostu MUSI to być policjant TYLKO policjant się do tego nadaje? Masz rację jest nauczyciel muzyki, matematyki a nie ma osobnego nauczyciela od przechodzenia po pasach.... W jednym tylko się zgodzę patrząc na twój durny wpis: "jeszcze musi dużo wody w Wiśle upłynąć , zanim durne społeczeństwo zmądrzeje".

  Cytuj
  IP: 82.179.xx4.xx6 
  +1

  uj_gość

  12.01.2019, 11:01

  To nie jest żadna moja teoria. Chyba lepiej że przedszkolakowi przekazuje taką wiedzę policjant niż przedszkolanka czy rodzic. Dzieciak ma frajdę, lepiej zapamięta itp. Naprawdę trzeba to tłumaczyć? Po co dzieci jeżdżą w takim razie do muzeów, teatrów, korzystają z map czy komputerów szkole? Nie! Chyba dałem się wkręcić, marna prowokacja albo jest gorzej niż myślałem.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx4.xx9 
 • +4

  seba_gość

  11.01.2019, 09:58

  waldi

  waldi ma racje bo po jaki ch** takie rzeczy robio jak sie psowi nudzi to se jaja lize a nauczyciele i tak mają strajk i gdzieś przedszkolaki musza wrzucic maluchy

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx8 
 • +2

  g_gość

  12.01.2019, 16:10

  dobra robota

  Działania policyjne muszą opierać się na prewencji i to dobrze robi w tym zakresie. Wszędzie na świecie edukuje się dzieci te z przedszkola potem młodzież szkolną i nawet licealną. Przekazywanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa to podstawa i myślę iż to co przekaże ta policjantka to te dzieci bardziej zapamiętają niż przekażą to rodzice. Odwagi dla policji aby robić pogadanki w szkołach z uczniami na tematy poważniejsze jak np. narkotyki dopalacze. Powodzenia

  Odpowiedz
  IP: 185.241.xx6.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA