Suchostrzygi. Podzielili się krwią

Akcja miała miejsce w ostatnią niedzielę (fot. Grażyna Demska)
Tczew - Suchostrzygi. Podzielili się krwią
Dziewiętnaście osób w ostatnią niedzielę (12.06) oddało blisko dziewięć litrów krwi. Akcja miała miejsce przy parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na tczewskich Suchostrzygach.

Krew to drogocenny lek, jaki tylko człowiek może ofiarować drugiej osobie, bo pomimo olbrzymiego postępu medycyny i biotechnologii z nią związanych, nic nie jest w stanie zastąpić krążącej w naszych żyłach substancji. A zapotrzebowanie na ten bezcenny lek z roku na rok rośnie. Naprzeciw tym potrzebom wyszło stowarzyszenie "Króluj Nam Chryste" z parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Tczewie. W ostatnią niedzielę (12.06) w ramach dziękczynienia za beatyfikację Jana Pawła II, w godzinach od 10.00 do 14.00, w suchostrzyckiej parafii odbyła się akcja "Honorowego Oddawania Krwi" pod hasłem "Pomóżmy i my uratować czyjeś życie".

W sumie zgłosiły się 33 osoby chętne - po wstępnej weryfikacji 10 osób nie kwalifikowało się do oddania krwi. Zarejestrowano 23 osoby, z czego krew oddało 19, co dało w sumie 8,5 litra krwi. To już kolejna taka akcja poboru krwi w tej parafii. Poprzednia miała miejsce w październiku 2010 roku.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +1

  _gość

  14.06.2011, 13:10

  33 osoby na 60 tysięcy..... wstyd mi za tczewiaków .. ja byłem i jakoś żyje, a wy już nie moglibyście się pofatygować ?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx1 
 • +10

  kierowca roweru

  14.06.2011, 15:18

  Koleżko, weź pod uwagę, że są w Tczewie mieszkańcy, którzy regularnie oddają krew w terenowym oddziale RCKiK na Piaskowej. Poza tym, nie każdy może oddawać krew np. z powodu choroby lub niedowagi - tu głównie dziewczyny. Swoją drogą ciekawe czy ty byłeś, internetowy malkontencie.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -3

  _gość

  14.06.2011, 18:13

  czytaj uważnie przecież napisałem że byłem... no dobra może masz racje ale oprócz osób które wymieniłeś ktore oddają krew regularnie lub ktore nie moga tego zrobic, spokojnie mogło by przyjść kilka tysięcy osób

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx1 
 • +2

  Fux_gość

  14.06.2011, 18:23

  też oddałem 450 ml swojej krwi. Poczułem się jakoś lepiej. Akurat "byłem wtedy w Kościele" i zamiast marnować czas w tym baraku dla tzw. ciemnej masy, wolałem zrobić coś dla drugiego człowieka.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx2 
 • +2

  robson_gość

  15.06.2011, 10:03

  ja pierwszy raz oddałem krew kiedy była podobna akcja pod UM i zrobiłem to dla siebie, bo chciałem poznac swoja grupę krwi, a nie chciałem za to płacic. ale oddałem krew, zobaczyłem jak to wyglada i teraz parę razy do roku chodzę na piaskową żeby pobrali mi krew. jeżeli ktoś nie chce pomagac swoją krwią innym, to niech to zrobi dla siebie. co prawda prawie w ogóle nie dostaje się za to kasy, bo tylko parę groszy można odpisac od podatku, to jeszcze dostaje się czekolady (akurat dla dzieci) i są też rózne sklepy i co ważne w wakacje są też różne pensjonaty i schroniska, które honorowym dawcom krwi taniej wynajmują pokoje. więc każdy może znaleźc powód, zeby oddac krew. polecam. acha i jeżeli ktoś się boi, że to może bolec, to uspokajam, że tak, to boli, jak wbicie igły, a potem się tylko leży przez około 3-5 minut i zaciska i otwiera dłoń. i ma się jeszcze za to wolny dzień w pracy, czy w szkole. więc serdecznie zapraszam wszystkich na piaskową, lub do takich autobusów

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx9 
 • -1

  Realm_gość

  15.06.2011, 23:03

  Niech w końcu w tym chorym państwie będzie normalny cennik i za 450 ml oddanej krwi zostanie przekazana odpowiednia gratyfikacja bo to co jest to rozbój w biały dzień. Pieniądze na to w Państwie są jak zwolni co 3 złodzieja krawaciarza kradnącego pieniądze podatników. W ten sposób rozwiąże się problem braku krwi w bankach. Czy w niemczech brakuje krwi ? .. a dlaczego nie ? .. pewnie dlatego że krwiodawców traktuje się jak ludzi a nie jak debili. Ot POLSKA kraj absurdu.

  Odpowiedz
  IP: 81.210.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia