Marszałek najwyżej ocenił powiatowy projekt

Marszałek najwyżej ocenił powiatowy projekt
Tczew - Marszałek najwyżej ocenił powiatowy projekt
Ogłoszono już oficjalne wyniki konkursu "Europejski Fundusz Społeczny w Województwie Pomorskim - ciekawe pomysły, dobre praktyki". W kategorii projektów związanych z propagowaniem rozwoju kompetencji i wykształcenia najwyżej oceniono realizowany przez tczewskie starostwo projekt "Kosmiczna Edukacja ".

12 października br. w gmachu Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku odbyła się konferencja pt: "Siła w człowieku - efekty EFS w województwie pomorskim", podczas której podsumowano wdrażanie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w naszym województwie oraz wręczono nagrody i wyróżnienia najciekawszym projektom realizowanym w ramach priorytetów regionalnych. Podczas konferencji ogłoszono oficjalne wyniki konkursu "Europejski Fundusz Społeczny w Województwie Pomorskim - ciekawe pomysły, dobre praktyki" - edycja 2011. Komisja konkursowa wyłoniła 10 najciekawszych i najbardziej korzystnych w realizacji celów PO KL projektów. Najwyżej cenionym projektem w priorytecie rozwoju kompetencji i wykształcenia był projekt realizowany przez tczewskie Starostwo Powiatowe "Kosmiczna Edukacja".

- W ramach projektu "Kosmiczna edukacja" uczniowie z terenów wiejskich mogli uczestniczyć w zajęciach, które odbywają się od lutego br. do kwietnia 2012 roku. Zachęcić do udziału w tym projekcie ma ciekawa formuła zajęć praktycznych - od wykładów prelekcji naukowych, zajęć dodatkowych z matematyki, chemii, astrofizyki, aż po wyjazdy tematyczne m.in. do Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku, na Bałtycki Festiwal Nauki w Gdańsku, do Parku Miniatur w Inwałdzie, planetarium w Toruniu i Gdyni. - mówi Kamila Wiśniewska, rzecznik starostwa powiatowego.

Jest to już drugi sukces powiatu w zakresie realizacji projektów społecznych. W ubiegłym roku starostwo zdobyło bowiem I miejsce w konkursie "Samorząd - Lider Zarządzania 2010 - współpraca Jednostek Samorządu Terytorialnego z Organizacjami Pozarządowymi" za przeprowadzenie dwóch edycji projektu "Trzy filary...".

- Bardzo cieszy mnie fakt, że nasz powiat został wyróżniony w konkursie zorganizowanym przez marszałka. Pozwala to myśleć, że pracownicy starostwa cenieni są jako fachowcy nie tylko w pozyskiwaniu funduszy unijnych, ale również w realizowaniu zadań zawartych w projektach - podkreśla starosta tczewski, Józef Puczyński.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  kkoleżanka_gość

  21.10.2011, 07:52

  serdecznie gratuluję pracownikom!

  oby więcej takich projektów dla mieszkańców powiatu..

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia