Konkurs w przedświątecznym klimacie

(fot. tcz.pl)
Tczew - Konkurs w przedświątecznym klimacie
Już po raz dziesiąty 14 grudnia w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki odbył się Powiatowy Konkurs Literacko - Plastyczny dla niepełnosprawnej młodzieży. Rok 2011 to rok Czesława Miłosza, zatem konkurs rozpoczął się prezentacją i biografią polskiego noblisty.

Nie sam Miłosz był jednak głównym tematem konkursu, a tradycja Świąt Bożego Narodzenia. Zadaniem uczestników było wykonanie anioła, co przysporzyło zarówno uczniom, jak i opiekunom i organizatorom wiele satysfakcji i radości. Podczas trwających zajęć wszyscy mieli okazję wysłuchać kolęd i najpiękniejszych pastorałek.

Po warsztatach młodzież zaproszona została na obiad, po czym nastąpiła najmilsza dla wszystkich uczestników część spotkania, czyli wręczanie nagród oraz podziękowania. Wyróżnienia wręczała Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska, Dyrektor PiMBP w Gniewie Brygida Murawska oraz Romana Ostrowska-Kumor. Uczestnicy konkursu otrzymali książki, gadżety oraz słodkości. Na wszystkich zgromadzonych gości czekał słodki poczęstunek w postaci smakowitych świątecznych pierników.

- Serdecznie pragniemy podziękować sponsorom i fundatorom nagród, w szczególności Urzędowi Marszałkowskiemu w Gdańsku i Małgorzacie Lisieckiej z Hotelu na Wzgórzu. Dziękujemy też nauczycielom oraz wszystkim zaangażowanym w pracę nad powstaniem konkursu - mówili organizatorzy konkursu.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia