Tcz.pl logo

Szukaj

Nie dostosował prędkości do warunków i wypadł z drogi [WIDEO]

Wypadek (fot. KPP Tczew)
Nie dostosował prędkości do warunków i wypadł z drogi [WIDEO]

zobacz galerię zdjęć: 4
Wczoraj w nocy dzielnicowi pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, gdzie młody kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W konsekwencji wypadł z drogi i uderzył w drzewo, od którego się odbił i wjechał w ogrodzenie. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 4 tysięcy złotych i 10 punktów karnych. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Wczoraj w nocy na jednej z ulic w Tczewie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

20-letni kierowca nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych panujących na drodze, przez co wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo, a następnie wjechał w pobliską posesję. W konsekwencji tego zdarzenia zniszczył ogrodzenie, wiatę oraz zaparkowane samochody. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci ukarali sprawcę mandatem w wysokości 4 tysięcy złotych i nałożyli na niego 10 punktów karnych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność, szczególnie w trudnych, jesienno-zimowych warunkach. - mówi sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.




Policjanci przypominają, że zmienna aura jesienią i zimą znacznie pogarsza warunki drogowe. Śliska nawierzchnia, opady deszczu i śniegu, krótszy dzień - to wszystko wymaga od kierowców większej uwagi i dostosowania prędkości do sytuacji na drodze. Poniżej kilka podstawowych zasad, które mogą pomóc uniknąć niebezpiecznych sytuacji:

- Dostosowanie prędkości do warunków - Nawet jeśli ograniczenia prędkości na danym odcinku drogi pozwalają na szybszą jazdę, przy złej pogodzie warto ją ograniczyć i zachować większy odstęp od innych pojazdów.

- Regularna kontrola stanu pojazdu - Wymiana opon na zimowe, sprawdzenie hamulców, wycieraczek i świateł to podstawy przygotowania samochodu na sezon jesienno-zimowy.

- Światła - Używanie świateł nie tylko w nocy, ale również w warunkach ograniczonej widoczności jest niezwykle ważne, by być widocznym dla innych użytkowników drogi.

- Unikanie nagłych manewrów - Na śliskiej nawierzchni gwałtowne hamowanie, przyspieszanie czy skręcanie może łatwo doprowadzić do utraty kontroli nad pojazdem.

Pamiętajmy, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze leży w naszych rękach. Policjanci apelują o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków - to prosty sposób, by chronić siebie i innych.

Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności! Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (37)
dodaj komentarz

  • +43

    No .._gość

    13.11.2024, 11:55

    Dobrze ze to nie dzień bo by kretyn ludzi niewinnych pozabijał. A teraz takiego kretyna policja powinna mieć na oku- driver od siedmiu boleści.

    Odpowiedz
    IP: 37.248.xx3.xxx  #
  • -55

    Kotek_gość

    13.11.2024, 12:18

    Takie komentarze i ubliżanie drugiemu człowiekowi nie powinny być wogóle dodawane na forum. Kretynie dobrze , że kierowca żyje i nic mu się nie stało.

    Cytuj
    IP: 178.235.xx0.xx8  #
    +12

    ktoś_gość

    13.11.2024, 14:23

    dobrze???, że żyje???

    chyba chciałaś napisać, "niedobrze, że żyje".... wróci do zdrowi i znowu będzie jeździł jak idiota....

    Cytuj
    IP: 87.205.xx0.xx0  #

    Paczacz _gość

    14.11.2024, 07:14

    Bez przesady, wypadki są i będą. Każdemu może się zdarzyć.

    Cytuj
    IP: 31.0.xx1.xx5  #
  • +13

    Nata_gość

    13.11.2024, 11:58

    .

    A co to będzie jak wejdzie prawko od 17 roku życia ... Przecież dla takich tylko brawura się liczy , a nie bezpieczeństwo.

    Odpowiedz
    IP: 37.31.xx2.xxx  #
  • -24

    Brawura_gość

    13.11.2024, 12:02

    Ty natalka to niewrzucaj wszystkich do jednego worka,najpierw popatrz statystyki wypadków i jaka grupa wiekowa powoduje wiecej

    Cytuj
    IP: 5.173.xx4.xx7  #
    +7

    Kierowca_gość_gość_gość

    13.11.2024, 19:30

    Ja mam prawo jazdy od 17 roku życia

    Miałem bardzo dobrego instruktora, policjanta z drogówki, który nauczył mnie kierować samochodem, obserwować drogę, innych uczestników ruchu, otoczenie, i zachowywać bezpieczny odstęp. Ale codziennie widzę na drodze młodych gniewnych, starych i głupich, szybkich i wściekłych, walczących o 1 miejsce na czerwonym świetle.

    Cytuj
    IP: 37.31.xx8.xx1  #
  • +4

    Mirek_gość

    13.11.2024, 12:12

    Czy taki młody? Ja w wieku lat 20 miałem prawo jazdy od 2 lat i 3 miesięcy i miałem wyjeżdżone już jakieś 100 tys. km (m.in. wyjazdy z ojcem do Belgii do rodziny samochodem kilka razy w roku - ojciec zawsze mówił - po toś robił to prawko, żebym ja odpoczywał i tak sobie wyjeździłem) - więc jakieś doświadczenie było. Z drugiej strony a propos młodości - przykład mojego kolegi - zrobił prawko w wieku 18 lat (teraz mamy grubo po 40tce), a do samochodu wsiadł, żeby prowadzić samemu, po 15 latach pierwszy raz - w świetle prawa nie jest to młody kierowca, ale w doświadczeniu jak najbardziej. Tylko jak to kontrolować i interpretować?

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx1.xx4  #
  • +21

    Paweł _gość

    13.11.2024, 17:22

    Niezłe bzdury wypisujesz. Ja na drodze mam dużo większe zaufanie do czterdziestolatka który jeździ od niedawna niż do dwudziestoletniego gnoja który ma siano zamiast mózgu mimo że przejechał za kierownicą 100 tys. kilometrów. Nie doświadczenie odgrywa tu główną rolę tylko kto ma jak pod deklem poukładane.

    Cytuj
    IP: 5.173.xx1.xxx  #
  • +23

    Saracen_gość

    13.11.2024, 12:13

    Takiemu to odebrać prawo jazdy dożywotnio albo przynajmniej na jakieś badania psychologiczne skierować - 50km/h to na pewno tu nie było żeby takie coś odwalić. Dobrze że to w nocy a nie w dzień było bo by pozabijał kretyn niewinnych ludzi.

    Odpowiedz
    IP: 165.225.xx6.xx4  #
  • -8

    jaaa_gość_gość_gość_gość_gość

    13.11.2024, 14:05

    :)

    Tutaj mniej robi prędkość, a brak skilla kierowcy, do tego pewnie letnie opony. Szkoda drzewa i płotu.

    Cytuj
    IP: 158.116.xx5.xx1  #
    +1

    Art_gość

    14.11.2024, 10:24

    ???

    Brak skilla? Chyba brak inteligencji, umiejętności przewidywania i problemy ze wzrokiem - bidula albo nie zauważył ograniczenia do 40-ki, albo miał to po prostu w dupie. Rozumiem, że jak ktoś ma tego twojego skilla, to może zapierd...ć?

    Cytuj
    IP: 158.116.xx5.xx1  #
  • +13

    Saracen_gość

    13.11.2024, 12:17

    "Ty natalka to niewrzucaj wszystkich do jednego worka,najpierw popatrz statystyki wypadków i jaka grupa wiekowa powoduje wiecej"

    odnośnie statystyk..... "Prym wśród kierowców powodujących wypadki wiodą z kolei tzw. "młodzi kierowcy", czyli kierujący pojazdami w przedziale wiekowym 18-24 lata" żródło: tnij.tcz.pl/?u=f1c0d5 No i jeszcze jedno - Jeśli przyjrzymy się współczynnikowi liczby wypadków na 10 tys. populacji, największy jest wśród młodych kierowców w wieku 18 - 24 lata.

    Odpowiedz
    IP: 165.225.xx6.xx4  #
  • +5

    Ziomal z Tczewa_gość_gość

    13.11.2024, 12:24

    W tym Tczewie to wszystko zawija się...

    jak nie będzie jeszcze wyższych kar to tak w tym Tczewie będzie wyglądać . Młodym szczylom zachciało się bawić w dżambodżeta.

    Odpowiedz
    IP: 46.113.xx2.xx1  #
  • -2

    Mirek_Vetrex_gość

    13.11.2024, 13:17

    Nie pierwszy wypadek na tej ulicy.

    Oj widzę dziś sekcja komentarzy będzie oblegana przez ekspertów drogowych,

    Odpowiedz
    IP: 83.25.xx0.xx7  #
  • +11

    Ekspert nie ekspert_gość

    13.11.2024, 15:39

    Wiesz co , pewnie zdanie byś zmienil gdyby taki parafian wjechał by w twojego bliskiego i zrobił by kalekę.Obyś nigdy tego nie doświadczył, bo uwierz mi każdy przyjdzie poklepie po plecach a to ty byś musiał udźwignąć psychicznie to co ktoś spowodował. Więc nie pierdziel farmazonów, bo póki ciebie nie dotyczy - nie zrozumiesz .A gdyby to był twój kolega - to nadal po skrzywdzeniu kogoś bliskiego - nadal byś go nazywał kolegą???? Nie sądzę, prędzej byś mu w pysk strzelił ...

    Cytuj
    IP: 37.31.xx0.xx6  #
  • -16

    Lopez_gość

    13.11.2024, 14:13

    A

    Jestem ciekaw co za debil za nim jechał i wstawił to w internet ?

    Odpowiedz
    IP: 37.253.xx9.xx1  #
  • +10

    bubu_gość

    13.11.2024, 14:28

    ograniczenie

    czy tylko ja zauważyłem ograniczenie do 40km/h, po mojemu jechał znacznie szybciej

    Odpowiedz
    IP: 165.225.xx6.xx6  #
  • -5

    Lopez_gość

    13.11.2024, 14:39

    To stan się na tej drodze i powiedz kto tam tyle jedzie

    Cytuj
    IP: 37.253.xx9.xx1  #
  • +10

    _gość

    13.11.2024, 15:41

    ZABRAĆ MU PRAWO JAZDY

    dożywotnio! Tacy ludzie nawet taczką nie powinni jeździć.

    Odpowiedz
    IP: 87.205.xx1.xxx  #
  • +5

    ..._gość

    13.11.2024, 18:16

    Wypadek

    Osoba która wstawiła film również brała w tym udział i ścigała się z tym co wylądował na drzewie a raczej ściął to drzewo, a później samochód wylądował na posesji.Samochody zaczęły ścigać się od skrzyżowania przy Shellu. Więc po co te fałszywe zeznania.

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx1.xx7  #
  • Iza_gość

    16.11.2024, 14:02

    Masz znajomości masz wszystko

    Cytuj
    IP: 94.101.xx2.xx6  #
  • +4

    dfgd_gość

    13.11.2024, 18:55

    Pełno takich pacanów jeździ. Dojeżdżają do zderzaka i nie wiem na co liczą

    Odpowiedz
    IP: 83.20.xx8.xx4  #
  • +9

    Mieszkaniec_gość

    13.11.2024, 18:59

    Posesja

    Szkoda mieszkańców tego domu, oby dostali odszkodowanie za zniszczenia. Bardzo mili właściciele tego centrum ogrodniczego ????

    Odpowiedz
    IP: 188.47.xx6.xx8  #
  • -7

    Karma_gość

    13.11.2024, 23:52

    Jakie wy macie wszyscy puste głowy, mówić szkoda, że ktoś żyje? To jest normalne? Mimo wszystko jest człowiekiem, nic nikomu nie zrobił, resztę pokryje ubezpieczenie a chłopak niech dojdzie do siebie i ma nauczkę, każdemu może się przykry los przytrafić, w żaden sposób nie mam zamiaru go usprawiedliwiać, ale poinformować was że nikomu krzywdy nie zrobił, rzeczy materialne pokryje ubezpieczalnia, a wy płaczecie o płot, lepiej nie gdybajcie co by było gdyby bo nie było. Miłej nocy

    Odpowiedz
    IP: 104.28.xx9.xx6  #
  • -2

    Lopez_gość

    14.11.2024, 07:14

    Dokładnie tak !! To jest właśnie Tczew komentarze pod takimi wypadkami powinny być wyłączone a nie teraz jeden lepszy od drugiego sami święci ludzie w tym Tczewie mieszkają szok. Tak samo kwiaciarnia wystawia filmik ku przestrodze a potem pisze jakieś śmieszne komentarze wraz z tymi wszech wiedzącymi ludźmi ogarnijcie się. W ciągu dnia ludzi na pasach potrącają i mają mniejsze mandaty a wy się sracie jak by ubezpieczalnia nie miała pokryć szkód w jakim wy świecie żyjecie włączcie telewizor i pooglądajcie se Tuska albo kaczora niech wypalą wam te głowy do końca

    Cytuj
    IP: 37.253.xx9.xx1  #
    +7

    _gość

    14.11.2024, 08:38

    Zróbcie sobie loda

    Cytuj
    IP: 31.0.xx9.xx5  #
    +3

    jaaa_gość_gość_gość_gość

    14.11.2024, 09:57

    Odpowiedz

    A ty z nim spisz czy jak ? Tak, debil, bez umiejętności, gownianym autem, wpadl komus na posesje- chcesz mu gratulować ? Moze bedzie teraz opowiadal o swoich bledach ?

    Cytuj
    IP: 158.116.xx5.xx1  #
  • +5

    Freddy_gość

    14.11.2024, 12:34

    Pewnie jeden z tych co piłują silniki na światłach i zasuwają po nocach od świateł do świateł i nie dają ludziom spać swoimi wyścigami. Ale przyjdzie kryska na Matyska...i przyszła.

    Odpowiedz
    IP: 195.116.xx6.xx0  #
  • +3

    stary mądry dziad_gość

    14.11.2024, 12:49

    do zastanowienia się

    Cmentarze są pełne ludzi z pierwszeństwem przejazdu. Najważniejsza zasada: Zasada ograniczonego zaufania - zawsze!!!

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx7.xx4  #
  • +2

    aasas_gość

    14.11.2024, 16:40

    dads

    wygoglajcie Nocne wyścigi w Tczewie hehe

    Odpowiedz
    IP: 37.225.xx2.xx2  #
  • Mariusz _gość

    16.11.2024, 13:43

    Bzdury

    Co za bzdury on Ścigał się z kolegą

    Odpowiedz
    IP: 94.101.xx2.xx6  #
  • -1

    Whatever_gość

    16.11.2024, 14:32

    Mam nadzieję,że to jeden z tych dzbanów co katują po nocach swoje truchła na bulwarze,nie dając ludziom spać.

    Odpowiedz
    IP: 94.40.xx2.xx3  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.