Seniorzy z Gniewa nagrali już trzecią płytę

Seniorzy nie próżnują (fot. tcz.pl)
Tczew - Seniorzy z Gniewa nagrali już trzecią płytę
W tym roku minie dziewiąta już rocznica powstania zespołu Błękitna Wstęga. Poprzez swoją nieprzerwaną działalności grupa pokazuje spuściznę przodków ziemi kociewskiej, w szczególności obrzędy, tradycje i obyczaje.

Na swoim koncie zespół ma wiele nagród i dyplomów, do których należy zaliczyć: I miejsce oraz dwa II miejsca na Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Piasecznie, za które zespół zdobył dwa puchary oraz cenne nagrody. Pod koniec 2011 roku nagrał trzecią z kolei płytę, na której znalazło się dwanaście piosenek i frantówek kociewskich autorstwa Emilii Rulińskiej, do dwóch piosenek autorka ułożyła również melodie

Pomimo podeszłego wieku, członkowie zespołu są bardzo zaangażowani w działalność zespołu. Na obecnym etapie przygotowują piosenki kociewskie ze zbioru Władysława Kirstajna, który został wydany przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Gdańsku w 1957 roku. Nowy repertuar Błękitna Wstęga zaprezentuje na tegorocznym przeglądzie w Piasecznie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • prezes_gość

  18.03.2012, 21:04

  gratulacje

  brawo,brawo Seniorzy-to wielki sukces .SZCZEGOLNE znaczenie w Europejskim Roku Aktywności seniora

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx6.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.