Będzie emerytura dla kobiet z czwórką dzieci

Dzieci, rodzina (fot. renegadetribune.com)
Tczew - Będzie emerytura dla kobiet z czwórką dzieci
Razem z premierem Mateuszem Morawieckim przygotowujemy projekt emerytury dla matek, które urodziły i wychowały przynajmniej czwórkę dzieci - zapowiedziała w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Skarżyska-Kamiennej (Świętokrzyskie) wicepremier Beata Szydło.

Wizyta wicepremier polskiego rządu w regionie świętokrzyskim odbyła się w ramach kampanii Prawa i Sprawiedliwości "Polska jest jedna".

Beata Szydło mówiła m.in., że największym wyzwaniem dla rządu są kwestie demograficzne. Poinformowała, że według prognoz w ciągu kilkunastu lat, jeśli tendencja się nie zmieni, to liczba mieszkańców Polski zmniejszy się o jeden milion.


"To mniej więcej tak, jakby z mapy zniknęło województwo świętokrzyskie. Musimy wspierać politykę prodemograficzną, prorodzinną" - podkreślała. "Temu służą te projekty, które zostały już wprowadzone w życie, m.in. 500+. W jego wyniku poprawiła się sytuacja polskich rodzin, wyeliminowaliśmy praktycznie ubóstwo wśród dzieci. Ale 500+ plus z założenia był również programem prodemograficznym. Mamy tutaj pozytywne sygnały, że to się powiodło, bo zaczęło się w Polsce rodzić więcej dzieci, niż początkowo zakładano" - mówiła.


Poinformowała też o programie, nad którym pracuje razem z premierem Mateuszem Morawieckim - emeryturą dla matek, które urodziły co najmniej czworo dzieci.

"Jeśli wychowując dzieci, nie były w stanie wypracować sobie emerytury, będą miały gwarantowaną najniższą emeryturę. Jeśli pracowały, to będą miały ją uzupełnioną. Prace nad tym projektem trwają, on zostanie przygotowany do końca wakacji, a później zostanie przedstawiony do debaty parlamentarnej" - obiecała.


Premier mówiła także o przygotowywanych programach wspierających rodziny studenckie - pakiecie dla młodych rodziców, którzy studiują i wychowują dzieci.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (19)
dodaj komentarz

 • +6

  asia_gość_gość_gość

  11.06.2018, 08:06

  Troche dziwne, bo z moich obserwacji wynika, ze duzo par nie ma w ogole dziecka albo zatrzymuja sie na jednym.

  Odpowiedz
  IP: 159.220.xx4.xxx 
 • +11

  Gość 1_gość

  11.06.2018, 10:39

  Śmiech na sali

  Nie mówię że wszystkie ale wiele kobiet ma dzieci każde z innym dostają alimenty na każde po 500 zł do tego 500+ mieszkanie z urzędu rodzinne i inne dodatki a ty całe życie zapierdzielasz w pracy później w domu żeby tylko na kredyt było Mam taką sąsiadke ciągle tylko w oknie siedzi ja nawet nie mam czasu na siedzenie a jak idę do pracy to jeszcze ci powie cytuję ooo do pracy raz dwa i ci zleci i się śmieje wszystko im dajcie a my padniemy

  Cytuj
  IP: 109.207.xx0.xx9 
  +1

  Kocur gość_gość

  11.06.2018, 23:15

  Dowcip na miarę Wąchocka !!

  A kiedy dla kotów które mają mioty mnogość i oczyszczają miasto z gryzoni !

  Cytuj
  IP: 188.146.xx3.xx1 
 • +26

  Kirkor

  11.06.2018, 08:08

  Masakra

  500+, 300+, emerytura+ ... tylko w kasie państwowej za chwilę jeden wielki minus. Skąd na to wszystko rząd planuje wziąć kasę ? To proste - z naszych kieszeni. Podatki dyskretnie pójdą w górę ( patrz nowa opłata wliczona w cenę paliwa ), ale i tak PiS swoim niby socjalnym podejściem KUPI ( świadomie z dużych liter ) wystarczająca ilość głosów. Czemu widzimy tylko to co dostajemy raz w miesiącu, a nie widzimy tego co przez resztę miesiąca ucieka nam z portfela ? Nie ma co ukrywać - wzrost cen paliw pociąga wzrost cen żywności, artykułów chemicznych itd, itp. Fakt, że jest sajgon na rynkach cen paliw, ale nowy podatek na pewno nie obniży ceny na stacjach paliw. I tylko ciemny lud kupi to , że Orlen + Lotos pokryją koszty opłaty ...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +18

  gosc_gość

  11.06.2018, 08:42

  Ciemny lud

  Ludzie są ślepi. Ładnie się obierze w słowa i to łykną. PIS zrobi z nami co chce bo ludzie mordy nie otworzą i nie wyjdą na ulicę tłumacząc się ja tankuje za 50 zł zawszę to nie odczuwam ceny. Jakim prawem mając 4 dzieci i nie pracując ma dostać emeryturę ? Mamy równouprawnienie a facetów traktuje się jak roboty. Czas skończyć z tym ludzie przejrzyjcie na oczy nim będzie za późno.

  Cytuj
  IP: 37.248.xx8.xx3 
  -4

  EkO_gość

  11.06.2018, 08:42

  pomijając pewne kwestie

  Z niżem demograficznym należy walczyć! To nasz obowiązek. Nie możemy tylko myśleć o sobie, ale też o przyszłości tego narodu. Wiele państw szuka na to sposobów i większość decyduje się na programy socjalne. I to nie tylko w Europie. W Japonii głupie becikowe może wynieść nawet 10 tys. PLN już nie mówiąc o dodatkach na dzieci w wieku szkolnym. Poważnym problemem w naszym kraju jest deficyt w budownictwie i posiadanie własnego m1, dlatego chciałbym liczyć na mieszkanie plus, choć co z tego wyjdzie to nie wiem. Masz sporo racji w tym co piszesz, ale zbaczasz nieco do tematu. Gadanie w stylu "oddajcie brutto" to za mało by poprawić sytuację demograficzną w Polsce. Z drugiej strony też te podatki w Polsce nie są aż tak wysokie patrząc na Europę. Oczywiście nie zamierzam tego bronić, lecz trzeba przyjąć fakt. Mnie bardziej boli to jak się pieniądze z tych podatków wydaje...

  Cytuj
  IP: 94.40.xx2.xx0 
  +11

  Napolleonbonaparterzezimno_gość

  11.06.2018, 10:09

  Mam dość

  Wychowaliśmy jedno dziecko, ponieważ w owym czasie na tyle było nas stać. Były kredyty mieszkaniowe, studia z pieluchami (płatne), pierwsza praca na część etatu, itp. Potem przyszły pieniądze, ale i też lata. Na dzieci było za późno. Pytam, dlaczego na stare lata mam dokładać do 500+, 300+, eko opłaty (coby urzędasy elektrykami świrowały głąba), i jeszcze fundować emerytury wielodzietnym. Ja im tych dzieci nie spraszałem, a swoje wychowywałem za swoje. Toż to paranoja jakaś. Mam płacić alimenty na czyjeś dzieci - no bo jak to inaczej nazwać??? Rząd jak zwykle, w ramach populizmu przedwyborczego, za pieniądze podatników, zrobi wszystko, aby koryto zachować. A gdzie są nasze składki emerytalne, kasa zusu pusta jak dzwon. No tak, staruchy już im nie potrzebne. Dadzą ci z łaski 30pln waloryzacji, poniżej poziomu realnej inflacji. Gdzie my mamy się położyć w ramach protestu??? Chyba na cmentarzu. Żądam programu Cmentarz+, darmowa wyprawka plus jesionka z dębu. Hipokryzja sięga zenitu.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx6.xx7 
  -7

  EkO_gość

  11.06.2018, 11:06

  Napolleonbonaparterzezimno_gość

  Rozumiem cię. Rozumiem po części oburzenie ludzi na te programy socjalne. Tylko czyja to wina, że AWS czy SLD czegoś podobnego w owym czasie nie proponowały? Piszesz, że wydają twoje pieniądze. Moje też. I powiem szczerze, że wolę aby środki były przeznaczane na takie rzeczy niż jak za czasów PO&PSL nie wiadomo na co. Programy te wymagają sporo poprawy, ale co do samej zasady... To nie są pieniądze wyrzucane w błoto

  Cytuj
  IP: 94.40.xx2.xx0 
  +2

  ja_gość_gość_gość_gość_gość

  11.06.2018, 21:26

  Owszem wspomaganie rodzin powinno być ,jednak tylko dla tych gdzie przynajmniej JEDNA OSOBA pracuje. A czym różni się matka, która wychowała 4 dzieci od tej co nie pracowała? każda powinna może dostać jakiś dodatek, a w myśl niektórych bajarzy powinna mieć najniższa emeryturę tak jak ta co pracowała. A tak w ogóle to zdaje się szykują nam druga Grecję!

  Cytuj
  IP: 79.186.xx7.xx4 
 • +7

  ty_gość

  11.06.2018, 08:15

  opodatkować wszystkie zachodnie firmy , banki inne instytucje nie nasze i ustanowić najniższą krajową na 4000 netto i nie ma problemu...Pis to te same złodzieje co Po ,SLD , Nowoczesna , KOD

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx1 
 • +8

  EkO_gość

  11.06.2018, 08:34

  żadnych mitów, same fakty

  Akurat to, że wiele zachodnich firm, które prowadzą biznesy na terenie Polski nie płacą podatków jest faktem. Niestety! Olbrzymie pieniądze przechodzą nam koła nosa, bo władze boją się ruszyć tematu. Lepiej dać im wolną ręką, tworzyć dla nich SSE i niech se żyją. Tylko dlaczego nasze przedsiębiorstwa mają być traktowane gorzej???

  Cytuj
  IP: 94.40.xx2.xx0 
 • Asia_gość

  11.06.2018, 11:12

  Emerytura

  A te co majom już 2 dzieci to już niedostanom najlepiej robić sobie dzieci żeby dali emeryturę a jak ktoś nie chce więcej dzieci to już nic niedostanie

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx3.xx1 
 • -1

  moni_gość

  11.06.2018, 11:42

  emerytura

  Ja urodzilam 5 dzieci ,nie bylo wtedy 500+, dzis dostaje na 3 dzieci 500+ i bardzo z męzem sie cieszymy,chodzą na basen i na doatkowe zajecia platne ,kazde znich ma zapewnione wyjazdy wakacyjne i to własnie dzieki 500+.Moje dzieci ,a ilosc to takze mój wybór, i nie czekalam az mi cos skapnie ,bo 25 lat pracuje zawodowo .

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx5 
 • +5

  gość_gość

  11.06.2018, 13:07

  No właśnie wychowała Pani pięcioro dzieci pracując można?, można? ale Pani rząd do emerytury nie dołoży tego 1000 zł, tylko da takim babom leniwym, które nie pracowały, nie pracują, 500+ super sprawa ale uważam, że powinno być wypłacane na wszystkie dzieci pod warunkiem, że co najmniej jeden z rodziców pracuje, a nie jak w tej chwili rodzice nie pracują, bo się nie chce chodzić do pracy i żyją tylko z 500+.Przecież takie rodziny do wylęgarnia nierobów, będą brać przykład z rodziców po co się uczyć pracować jak dają za friko pieniądze, koło się zamknie dzieci przybędzie ale pracować nie będzie nadal miał kto na te wszystkie wydatki.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx3 
 • +3

  Zofia_gość

  11.06.2018, 13:40

  Moje kolezanki siedza w domu bo dostaja na dzieci to i po co wziasc sie do pracy.Większość ma po trójce czwórce dzieci przeważnie każde z innym do pracy nie chodza ale paznokcie zrobione,wymalowane,ubrane cale zycie w domu siedza a czlowiek zapierd.. jak glupi pot po dupie leci nie wie w co rece włożyć praca dom itd.i nic sie nie nalezy bo ma męża i pracuje uczciwie .polowa tych samotnie wychowujacych pan ma facetow powinni to sprawdzac kontrolowac ????

  Odpowiedz
  IP: 145.132.xx8.xx1 
 • +3

  Tczew-Koeln_gość_gość

  11.06.2018, 14:32

  oby nie bylo , jak z Grecja same sukcesy, rzad rozdaje a pozniej wielkie roszczarowanie to malo powiedziane wielka katastrofa, poznalem paru Grekow w Kolonii, rzucili dobra prace i to na dobrym stolku i z oszczednosciami wrocili do Grecji bo tam lepszy dobrobyt, jak w Niemczech, po krotkim czasie upadek Grecji, placz w oczach i zal do rzadu ze oklamal, wiec z dystasem bym podchodzil do partyjnej propagady bo kazda partia chce wiecznie rzadzic i obiecuje wiele, niestety spoleczenstwo sie zmienia, polityka z kultura a tym bardzej rzadzaca partia nigdy nie jest wieczna

  Odpowiedz
  IP: 37.201.xx5.xx9 
 • -3

  rakieta_gość

  11.06.2018, 16:48

  "Nie mówię że wszystkie ale wiele kobiet ma dzieci każde z innym dostają alimenty na każde po 500 zł do tego 500+ mieszkanie z urzędu rodzinne i inne dodatki a ty całe życie zapierdzielasz w pracy później w domu żeby tylko na kredyt było Mam taką sąsiadke ciągle tylko w oknie siedzi ja nawet nie mam czasu na siedzenie a jak idę do pracy to jeszcze ci powie cytuję ooo do pracy raz dwa i ci zleci i się śmieje wszystko im dajcie a my padniemy"

  W takim razie machnij sobie 4 dzieci skoro jej zazdrościsz.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx5 
 • +3

  moni_gość

  11.06.2018, 18:47

  emerytura

  "Ja urodzilam 5 dzieci ,nie bylo wtedy 500+, dzis dostaje na 3 dzieci 500+ i bardzo z męzem sie cieszymy,chodzą na basen i na doatkowe zajecia platne ,kazde znich ma zapewnione wyjazdy wakacyjne i to własnie dzieki 500+.Moje dzieci ,a ilosc to takze mój wybór, i nie czekalam az mi cos skapnie ,bo 25 lat pracuje zawodowo ."

  Kazdy z panstwa ma po części rację,uwazam ze pakiet socjalny nalezy sie każdej rodzinie nawet z 1 dzieckiem bo mam znajomych którzy mają problemy finansowe i to moja uwaga do PIS,ale nie mogę zrozumieć jak można rezygnować z pracy ,może zmienić sie rząd i 500+,a lat do emerytury zabraknie.Odkąd mamy demokrację zaden rząd nie dał rodzinom nic ,dopiero teraz.I myslę ze chociaz obecny rząd wywiązał sie z swej obietnicy wyborczej . a rodziny z problemem alkocholowym, z tego co wiem zamieniono im pieniądze na talony, Pozdrawiam wszystkich

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx5 
 • +4

  g_gość_gość_gość_gość_gość_goś_gość

  11.06.2018, 21:25

  A co jeśli dzieci wyrosną na patologie ?czy też przestępców? to takie matki też należy nagradzać emeryturą+? pytanie do twórców tej cudownej ustawy.

  Odpowiedz
  IP: 77.103.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.