Nowy samochód dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Gniewie

(fot. gniew.pl)
Tczew - Nowy samochód dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Gniewie
29 grudnia miało miejsce przekazanie nowego samochodu dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Gniewie. Otrzymany pojazd będzie wykorzystywany do bieżącego transportu podopiecznych, ale też wyjazdów na różne imprezy z udziałem mieszkańców placówki. Gmina Gniew na ten cel pozyskała 90 000 złotych. Przyznane środki stanowiły 70 proc. maksymalnej kwoty przeznaczonej na realizację zadania.

Do dyspozycji ŚDS w Gniewie oddany został 9-osobowy, fabrycznie nowy samochód marki Ford Custom Kombi 320L2 Trend. W przekazaniu pojazdu uczestniczyli Maciej Czarnecki Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Sylwia Schwarc Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie oraz przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy w Gniewie.

Projekt zakupu samochodu realizowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach "Programu wyrównywania różnić między regionami III" w obszarze D.

Celem strategicznym programu jest wyrównywanie szans oraz zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji zawodowej i społecznej ze szczególnym uwzględnieniem osób zamieszkujących regiony słabiej rozwinięte gospodarczo i społecznie. Jednym z celów operacyjnych programu jest również zmniejszenie barier transportowych, które napotykają osoby niepełnosprawne.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  będzie rewolta_gość

  07.01.2021, 08:04

  Gniew w narodzie rośnie

  Lepiej byście pozwolili wpuszczać rodziny do tam przebywających . Nasi bliscy są izolowani jak w obozach zagłady . To co zrobił PIS z narodem to skandal , oni ci z pisu powinni zapłacić za to ...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.