Po pierwszym ataku zimy strażacy usuwali połamane drzewa

Straż pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - Po pierwszym ataku zimy strażacy usuwali połamane drzewa
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 28.11.2016 roku do 04.12.2016 roku odnotowano łącznie 44 zdarzenia, w tym 7 pożarów, 36 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia:

29.11.2016r - Autostrada A1 (40 km) - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód dostawczy, Renault Trafic, leżący na dachu, ok. 10 metrów od krawędzi jezdni. Samochodem podróżowały 4 osoby, z których 2 znajdowały się na zewnątrz pojazdu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanym, 3 osoby zostały zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. W działaniach brały udział: zastępy z JRG w Tczewie i Posterunku JRG w Pelplinie oraz zastęp z OSP w Morzeszczynie.

30.11.2016r - Zajączkowo, pożar hali magazynowej
Po przyjeździe na miejsce zastępów straży zastano rozwinięty pożar hali produkcyjno-magazynowej. Wszyscy pracownicy znajdowali się na zewnątrz. Dodatkowo, zagrożona była sąsiednia hala magazynowa. Działania polegały na bezpośrednim gaszeniu palącej się hali oraz obronie zagrożonych budynków. Pożar został ugaszony po ok. 13 godzinach akcji gaśniczej. Przyczyna pożaru nie jest znana i zostanie ustalona przez Policję. W działaniach brało udział 16 zastępów z PSP w: Tczewie, Gdańsku, Pruszczu Gd. Gdańsku Oruni i Gdyni, oraz 19 zastępów z OSP w: Miłobądzu, Gniszewie, Dalwinie, Tczewie, Dąbrówce Tczewskiej, Pelplinie, Gniewie, Swarożynie, Małżewie, Turzy.

01.12.2016r. - Swarożyn, DW 22, wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano autobus, który zderzył się samochodem osobowym marki Mercedes. W wyniku zderzenia ranne zostały 3 osoby, z samochodu osobowego. Autobusem podróżowało 25 osób, nikomu nic się nie stało. Przyczyną wypadu były intensywne opady śniegu i związane z tym bardzo trudne warunki panujące na drodze. W usuwaniu skutków zdarzenia brały udział 2 zastępy z JRG w Tczewie oraz 3 zastępy z OSP: w Swarożynie i w Gniszewie.

01 -02.12.2016r - Intensywne opady śniegu
W nocy z 01 - 02 grudnia, na terenie powiatu tczewskiego, miały miejsce intensywne opady śniegu. Przy panującej wówczas dodatniej temperaturze powodowało, że śnieg oblepiał drzewa, które nie wytrzymywały ciężaru i łamały się. Łącznie odnotowano 22 zdarzenia związane z usuwaniem powalonych drzew blokujących drogi.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  ja456_gość

  06.12.2016, 08:19

  pracowita ta nasza straż. gratulacje

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx7.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.