Będą promować Kociewie na morzach i oceanach

Umowę podpisano w Szczecinie
Tczew - Będą promować Kociewie na morzach i oceanach
W ub. tygodniu w Szczecinie członkowie kociewskich oddziałów Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego z Tczewa, Pelplina i Zblewa podpisali umowę patronacką nad statkiem m/s "Kociewie". Włączenie się kociewiaków w "morską promocję" zaproponowali ich koledzy-regionaliści ze Szczecina. To nie jedyny kontakt masowca z naszym regionem - statek ma już matkę chrzestną - kociewiankę.

Jeszcze w ub. roku Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskie ze Szczecina objęło patronat nad innym masowcem Polskiej Żeglugi Morskiej S.A. - "Kaszubami". Na swoich patronów czekał jednak wciąż inny statek wyprodukowany w chińskiej stoczni dla polskiego armatora - "Kociewie". Dlatego szczeciński oddział zrzeszenia zaproponował podpisanie podobnej umowy kolegom z Tczewa, Pelplina i Zblewa:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

- Zgodziliśmy się na to i w ostatni piątek udało się nam podpisać tę umowę - wyjaśnia nam Damian Kullas, wiceprezes tczewskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. - Była z nami również matka chrzestna statku, Alicja Gajewska.

Co leży w obowiązkach patrona jednostki pływającej? M. in. utrzymywanie kontaktu z załogą, odwiedzanie statku, a także dostarczanie informacji na temat regionu, którego nazwa znajduje się na burcie. Dlatego członkowie zrzeszenia udali się do Szczecina z prezentami - m. in. kociewską flagą i publikacjami na temat regionu. Umowę podpisano podczas obchodów Dnia Kaszubskiego w Szczecinie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -3

  mieczyslaw_gość

  18.05.2010, 10:11

  napiszcie cos wiecej nt. samej jednostki...

  ... plywajacej. bedzie to barka, "fekaliowiec", czy np. prom?

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx3.xx9 
 • M/S Kociewie_gość

  18.05.2010, 13:14

  Jest to masowiec jeden z dziesięciu budowanych dla PŻM przez stocznie Chińskie . Dotychczas pływają M/S Pomorze , M/S Orawa ,M/S Kaszuby i nasz M/S Kociewie . Dlaczego ktoś spyta bo Tczewianka Pani Alicja Gajewska jest Matką Chrzestna tego statku , a oddział Kociewski ZK-P w Tczewie był jednym z trzech oddziałów Kociewskich , który podpisał patronat nad tą jednostką . Do pierwszego komentarza jeśli to kogoś interesuje to w takim czymś jak komputer znajdzie sobie wyszukiwarkę GOOGLE i tam znajdzie więcej wiadomości na temat statku.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx6 
 • -1

  felek_gość

  18.05.2010, 21:05

  krawat

  Heniek ! masz ładny krawat

  Odpowiedz
  IP: 83.9.xx0.xx0 
 • -1

  Paweł_gość

  19.05.2010, 09:06

  Statek

  Szkoda że jak jest jakaś dobra inicjatywa to nie ma zainteresowania na forum . Krzykaczy jest pełno jak jest tylko jakiś kontrowersyjny materiał , wszyscy wtedy doszukują się jakiś podtekstów politycznych .

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.