Rusza konkurs "Moje miejsce na Ziemi - moja miejscowość, mój region 2018"

Most Tczewski (fot. tcz.pl)
Tczew - Rusza konkurs "Moje miejsce na Ziemi - moja miejscowość, mój region 2018"
Zapraszamy do udziału w III Międzyszkolnym, Kociewsko-Pomorskim Konkursie regionalnym "Moje miejsce na Ziemi - moja miejscowość, mój region 2018" organizowanym
przez Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Tczewie. Konkurs odbywa się w ramach XII Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych realizowanych przy wsparciu finansowym Województwa Pomorskiego, Powiatu Tczewskiego oraz Miasta Tczew we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Tczewie.

Celem Konkursu jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o regionie, a zwłaszcza o najbliższej okolicy. Zabiegamy także o zaciekawienie sprawami regionalnymi wśród uczestników oraz nakłonienie do poszukiwania informacji o sprawach lokalnych w różnych źródłach informacji m.in. w bibliotekach. Konkurs ma także na celu kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie prac plastycznych i literackich poświęconych tematyce regionalnej, odwoływanie się do takich wartości jak patriotyzm lokalny oraz szacunek do małej ojczyzny.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół wszystkich etapów kształcenia. Odbywa się w dwóch kategoriach: plastycznej dla szkół podstawowej oraz multimedialnej skierowanej do uczniów w każdym wieku.

Na prace konkursowe oczekujemy do 16 listopada, wyniki zostaną ogłoszone do 30 listopada b.r. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w grudniu. Prace należy przesyłać na poniższy adres (z dopiskiem KONKURS REGIONALNY: Moje miejsce na Ziemi - moja miejscowość, mój region) Sekcja Historii Miasta, Miejska Biblioteka Publiczna, Im. Aleksandra Skulteta ul. Jarosława Dąbrowskiego, 83 - 110 Tczew, lub mailem e:mail: zkp.tczew@wp.pl . Serdecznie zapraszamy do udziału!- mówi Prezes Oddziału Kociewskiego ZKP w Tczewie, Tomasz Jagielski.

 
Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA