Tczewscy policjanci przygotowywali dzieci na ferie

Policjanci spotkali się z uczniami (fot. KPP Tczew)
Tczew - Tczewscy policjanci przygotowywali dzieci na ferie

zobacz galerię zdjęć: 3
Tczewscy policjanci, mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych, spotykali się z pierwszoklasistami szkół podstawowych. Od zeszłego tygodnia mundurowi odwiedzili uczniów z sześciu szkół, gdzie opowiadali dzieciom jak bezpiecznie bawić się podczas zimowego wypoczynku. Takie spotkania odbywają się w ramach wojewódzkiego projektu edukacyjnego pn. "Uczę się bezpieczeństwa".

Ferie zimowe to czas odpoczynku od zajęć szkolnych oraz zabaw dla uczniów, które nie zawsze są dla nich bezpieczne. Dlatego tczewscy policjanci spotykali się z uczniami szkół podstawowych w powiecie, mówiąc o bezpieczeństwie w czasie ferii. Od zeszłego tygodnia mundurowi odwiedzili pierwszoklasistów z sześciu szkół podstawowych, gdzie przypominali o bezpieczeństwie w trakcie zabaw na świeżym powietrzu. Spotkania odbyły się w ramach wojewódzkiego projektu edukacyjnego pn. "Uczę się bezpieczeństwa".

- Jednym z zagrożeń o którym przestrzegali policjanci było niebezpieczeństwo związane z wchodzeniem na zamarznięte jeziora, rzeki i stawy. Stróże prawa informowali również młodych ludzi co należy zrobić gdy załamie się pod naszym ciężarem lód i jak postępować gdy ktoś jest świadkiem takiego niebezpiecznego zdarzenia. Dodatkowo mundurowi przypomnieli pierwszoklasistom kto to jest osoba obca oraz jak należy zachować się w kontakcie z taką osobą. Mundurowi informowali uczniów co należy zrobić gdy taka osoba zapuka do drzwi pod nieobecność rodziców. Stróże prawa przypomnieli również młodym ludziom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i w co powinien być wyposażony pieszy w porze wieczorowo-nocnej poza miastem. Na zakończenie każdego spotkania policjanci życzyli udanych a zarazem bezpiecznie spędzonych ferii każdemu uczestnikowi spotkania. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Policjanci prowadzą corocznie działania profilaktyczne oraz czuwają nad bezpieczeństwem przez cały okres trwania ferii.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +3

  Sołtys XXI wieku _gość_gość

  08.02.2019, 16:50

  Dobrze że policja spotyka się z przedszkolakami. Z nimi dadzą sobie radę. Jeszcze lepiej że unika kryminalistów - bo to i opluć i poszarpać ubranie mogą - na co się narażać na stres jak można odwalać robotę w przedszkolu???

  Odpowiedz
  IP: 177.86.xx9.xx2 
 • +3

  POLICJA_gość

  08.02.2019, 16:54

  Widać jaką trudną i niebezpieczną pracę ma policja... strasznie trudna służba w podstawówce. Dodatek za niebezpieczeństwo się należy.

  Odpowiedz
  IP: 185.57.xx8.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.