"Mikołajki z pomorską drogówką" - 15 upominków, 2 zatrzymane dowody

Mikołajki z policją (fot. KPP Tczew)
Tczew - "Mikołajki z pomorską drogówką" - 15 upominków, 2 zatrzymane dowody

zobacz galerię zdjęć: 3
Policjanci z tczewskiej drogówki uczestniczyli w wojewódzkich działaniach kontrolno-profilaktycznych pn. "Mikołajki z pomorską drogówką". Z tej okazji funkcjonariusze prowadzili kontrole stanu technicznego pojazdów przy bramkach wjazdowych na autostradę w miejscowości Swarożyn. W przypadku policyjnej kontroli zakończonej bez uwag, każdy kierujący otrzymywał upominek.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przeprowadzili działania kontrolno-profilaktyczne pn. "Mikołajki z pomorską drogówką". W trakcie tej akcji przewidziano prowadzenie kontroli stanu technicznego pojazdów poruszających się pomorskim odcinkiem autostrady A1. W te działania włączyli się również funkcjonariusze z tczewskiej drogówki, którzy prowadzali kontrole drogowe przy bramkach wjazdowych na autostradę w miejscowości Swarożyn.

- Mundurowi w czasie prowadzonej akcji koncentrowali się na podwyższeniu świadomości kierowców w zakresie właściwych zachowań na drodze oraz prawidłowego stanu oświetlenia pojazdu. Duży nacisk położony został także na widoczność na drodze, zgodnie z zasadą "widzieć i być widzianym". - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


W przypadku braku uwag funkcjonariuszy, osoby kontrolowane otrzymywały upominki w postaci tzw. samochodowych latarek życia oraz elementów odblaskowych.

Mundurowi w Swarożynie skontrolowali 19 samochodów. 15 kierowców otrzymało od stróżów prawa mikołajkowe upominki, zaś w dwóch przypadkach funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne. Jeden z kontrolowanych samochodów był niesprawny technicznie, zaś drugi miał niesprawne oświetlenie.

Drukuj
Prześlij dalej