Tcz.pl logo

Szukaj

Kolizja na Czyżykowie

(fot. Agnieszka)
Kolizja na Czyżykowie
Kolizja na skrzyżowaniu ulic Czyżykowskiej i Nowowiejskiej. Powodem było nieustąpienie pierwszeństwa.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (25.05) po godzinie czternastej. Jak informuje mł. asp. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew, jeden z kierowców zignorował znak stop - przez co doszło do zderzenia dwóch osobówek.

Policjanci apelują o bezpieczną jazdę.

Za zdjęcie dziękujemy Agnieszce.


Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności! Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (20)
dodaj komentarz

  • -1

    Asia_gość

    25.05.2026, 15:39

    No po co chwilę poczekać .....lepiej jechać na wariata !!!! Czemu ten lód polski nie potrafi myśleć :/

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx7.xx1  #
  • +11

    Lud , gamoniu_gość

    25.05.2026, 18:30

    Lud!!!!!!!

    Cytuj
    IP: 195.128.xx1.xx6  #

    Marko_gość_gość_gość

    26.05.2026, 10:17

    Lut - bo się wymienia na lutować!

    Cytuj
    IP: 80.52.xx9.xx8  #
  • -17

    mdk_gość

    25.05.2026, 16:48

    Od żabki mają znak ustąp pierwszeństwa, a od strony Gimnazjum nr 1 znak stop. Logiczne, że oni na końcu powinni włączyć się do ruchu, a w 99% przypadków jest wręcz na odwrót i to oni wciskają się przed tymi od strony żabki.

    Odpowiedz
    IP: 37.31.xx4.xx5  #
  • +7

    anonim_gość

    25.05.2026, 19:39

    Poczytaj bo bedzie kolejna stłuczka: tnij.tcz.pl/?u=1f74cf

    Cytuj
    IP: 93.159.xx2.xx4  #

    jar_gość_gość

    25.05.2026, 22:03

    warto posłuchać

    mąrdrych warto posłuchać

    Cytuj
    IP: 188.47.xx3.xx0  #
    +6

    Tczewianin_gość

    26.05.2026, 00:33

    Wróć na kurs nauki jazdy

    Totalna bzdura!!! Wróć na kurs nauki jazdy i przepisów zanim doprowadzisz do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia!!!

    Cytuj
    IP: 109.207.xx5.xx7  #
    -4

    mdk_gość

    26.05.2026, 05:04

    Właśnie downie, wrzuciłeś to co napisałem, gratulacje ćwierć inteligencie

    Cytuj
    IP: 37.31.xx0.xx1  #
    +8

    Art_gość

    26.05.2026, 07:56

    Eeeee...

    Mam tylko nadzieję, że nie posiadasz uprawnień do kierowania czymkolwiek co ma silnik. Jeżeli jednak coś takiego masz, to proszę wrzuć plastik do niszczarki i przerzuć się na komunikację zbiorową.

    Cytuj
    IP: 158.116.xx5.xx2  #
    +7

    Rece opadaja_gość

    26.05.2026, 08:32

    Ooooo Matko... Jesli masz jakiekolwiek prawo jazdy, albo chociaz karte rowerowa, to je oddaj i nie prowadz zadnych pojazdow.

    Cytuj
    IP: 37.248.xx8.xx1  #
    -4

    mdk_gość

    26.05.2026, 14:28

    Tępaki to mało powiedziane, jeśli wyjeżdżacie przed tymi z żabki to trzeba was je bać, nawet żaden wsiun nie potrafi uargumentować jak powinno się jechać tylko klaskaja uszami jak ostatnie przygłupy. Tak samo glupie tłuki jeździcie przy mcdonald od strony carrfura jakbyście pierwszeństwo mieli przed tymi z bajkowego hatfuu wam na glupie mordy

    Cytuj
    IP: 37.31.xx0.xx1  #
    +3

    Max_gość

    26.05.2026, 16:14

    Już powinieneś stać w starostwie i prosić żeby przyjęli twoje prawo jazdy Tacy jak ty to zagrożenie na drodze

    Cytuj
    IP: 195.128.xx1.xx8  #
  • +2

    fdgd_gość

    25.05.2026, 17:41

    info dnia xd

    Odpowiedz
    IP: 83.20.xx4.xx5  #
  • +1

    ja_gość

    26.05.2026, 08:57

    Jakie miasto takie newsy xD Co się ciekawszego w tym smutnym jak p...a mieście może więcej zadziać? xDD

    Cytuj
    IP: 193.105.xx1.xx1  #
  • +1

    qq_gość

    26.05.2026, 04:11

    Agnieszka dzięki. Super zdjęcie

    Odpowiedz
    IP: 31.175.xx0.xx7  #
  • ._gość

    26.05.2026, 08:07

    .

    2+2=5

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx2  #
  • banda_gość

    26.05.2026, 10:31

    zoofili

    A w Tokyo jest teraz noc.

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx7.xx9  #
  • +4

    anonim_gość

    26.05.2026, 13:40

    "Właśnie downie, wrzuciłeś to co napisałem, gratulacje ćwierć inteligencie"

    Widzę że problem z pisaniem i czytaniem. Przeczytaj co napisałeś i cały artykuł to może zrozumiesz.

    Odpowiedz
    IP: 62.233.xx9.xx0  #
  • -3

    mdk_gość

    26.05.2026, 14:35

    Wrzuciłeś link takiego samego skrzyżowania, więc jeśli nadal nie czaisz, POPATRZ NA RYSUNEK, że od strony żabki ma pierwszeństwo przed tym od strony gim 1. I TO SAMO W KOMENTARZU NAPISAŁEM. ŻE ci od gim 1 wymuszają na tych od strony żabki. Przecież tu nie ma co tłumaczyć, cwele was robiły więc frajerami sie urodzilisciie.

    Cytuj
    IP: 37.31.xx0.xx1  #
    +5

    Rece opadajo_gość

    27.05.2026, 09:04

    Chyba kolega dal przyklad artykulu zbyt zlozonego i wiadac ze jest problem ze zrozumieniem. W pierwszej czesci jest opisane zwykle skrzyzowanie drogi z pierwszenstwem z podporzadkowana, w drugiej czesci zas opis wyjazdu na skrzyzowanie drog ze strefy zamieszkania gdzie juz troche inaczej wyglada pierwszenstwo przejazdu. Odnoszac sie do sytuacji z czyzykowa, skrzyzowanie z droga podporzadkowana to artykul jak i przepisy kodeksu drogowego mowia jasno: żaden ze znaków nie oznacza "mniejszego pierwszeństwa". W przepisach nie występuje hierarchia pomiędzy tymi znakami. Znak ostrzegawczy "ustąp pierwszeństwa" oraz znak zakazu "stop" są równorzędne w kwestii pierwszeństwa. Oba znaki nakazują ustąpienie przejazdu, oba są zawsze umieszczane na drodze podporządkowanej, gdy w tym miejscu występuje również droga z pierwszeństwem. Ponizej jest to tez jasno opisane: W sytuacji, gdy na skrzyżowaniu w drogach podporządkowanych staną naprzeciwko siebie dwa samochody - samochód jadący na wprost sprzed znaku "stop" ma pierwszeństwo przed tym, który na skrzyżowaniu zamierza skręcić w lewo, ale ma przed sobą znak "ustąp pierwszeństwa". Wbrew wielu obiegowym opiniom znak "stop" nie oznacza w tej sytuacji, że kierowca miałby przejeżdżać jako ostatni. Wiec jesli ktos uwaza ze ten podjezdzajacy na skrzyzowanie od strony STOP to ten gorszy i musi wszystkich przepuscic mimo wszystko to jest w bledzie ! Naprawde polecam czytanie ze zrozumieniem!!!

    Cytuj
    IP: 31.0.xx0.xx5  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.